Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook ma zapłacić inwestorom 100 mln dol. odszkodowania

Według SEC Facebook wiedział już w 2015 roku o tym, że dane użytkowników były wykorzystywane w sposób niewłaściwy (fot. Pixabay.com)

Amerykańska komisja papierów wartościowych (SEC) zdecydowała w środę, że Facebook musi zapłacić inwestorom 100 mln dol. odszkodowania, ponieważ nie poinformował ich o ryzyku wynikającym z niewłaściwego wykorzystania danych użytkowników serwisu.

Według SEC Facebook wiedział już w 2015 roku o tym, że dane te były wykorzystywane w sposób niewłaściwy, ale nie ujawnił tego przez dwa lata. Informacje m.in. o tym, że firma Cambridge Analytica posłużyła się danymi uzyskanymi od Facebooka, by wpłynąć na decyzje amerykańskich wyborców, doprowadziła do gwałtownego załamania notowań firmy na nowojorskiej giełdzie.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MC, 25.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.