Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kongres USA zaniepokojony kryptowalutą Facebooka

Libra to wirtualna waluta oparta na technologii blockchain (fot. Pixabay)

Komisja ds. usług finansowych Izby Reprezentantów USA zwróciła się do zarządu Facebooka o wstrzymanie wdrożenia elektronicznej waluty libra i elektronicznego portfela Calibra do czasu wyjaśnienia, jaki wpływ miałyby te instrumenty na równowagę finansową w Stanach i na całym świecie.

W piśmie do głównego właściciela Facebooka Marka Zuckerberga, dyrektor operacyjnej Sheryl Sandberg i CEO projektu Calibra Davida Marcusa kongresmeni podkreślają, że koncern nie przedstawił wystarczająco swoich projektów finansowych. Zdaniem komisji mogą one prowadzić do „stworzenia całkowicie nowego systemu finansowego z centrum w Szwajcarii i zagrozić polityce monetarnej USA oraz dolarowi” i są zagrożeniem  "dla inwestorów, konsumentów i szeroko pojętej globalnej gospodarki”.

Komisja ostrzega również przed kradzieżami danych i elektronicznych pieniędzy - przez trzy pierwsze kwartały 2018 roku hakerzy ukradli kryptowaluty o wartości miliarda dolarów.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MC, 04.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.