Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł pobity ukraiński dziennikarz

Wadim Komarow jest kolejnym dziennikarzem, który na Ukrainie stracił zdrowie lub życie w tajemniczych okolicznościach (screen: "Ukraińska Prawda")

Na Ukrainie w szpitalu zmarł Wadim Komarow, dziennikarz który został brutalnie pobity 4 maja. Koledzy Komarowa podejrzewają, że jego pobicie związane było z działalnością dziennikarską.

 Wadim Komarow był znanym lokalnym dziennikarzem z miasta Czerkasy. Po pobiciu lekarze operowali go, ale nie odzyskał już przytomności. „On był niewygodny dla wielu lokalnych polityków. Zadawał trudne pytania dotyczące korupcji w Czerkasach i zajmował się głośnymi tematami” - napisał na Facebooku przewodniczący Narodowego Związku Dziennikarzy Serhij Tomilenko.

Wadim Komarow jest kolejnym dziennikarzem, który na Ukrainie stracił zdrowie lub życie w tajemniczych okolicznościach. Najgłośniejsze przypadki to Heorhij Gongadze, założyciel i naczelny „Ukraińskiej Prawdy”, zamordowany w 2000 roku, Paweł Szeriemiet, który zginął w zamachu bombowym w 2016 roku, czy Ołeś Buzyna, zastrzelony w Kijowie w 2015 roku. Do tej pory nie znaleziono mocodawców tych zabójstw.

Zgłoszenia do konkursu
Grand Press 2019

Plansza

(MAK, 20.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.