Temat: na weekend

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 31, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spółki technologiczne z indeksem na GPW

W WIGtech znajdzie się 41 spółek (fot. Pixabay.com)

24 czerwca Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie rozpocznie publikację indeksu WIGtech. Nowy indeks obejmie spółki notowane na głównym rynku z sektorów: biotechnologia, programowanie, informatyka i telekomunikacja.

Pierwszy skład indeksu WIGtech GPW opublikuje 14 czerwca. - Nowy indeks to odpowiedź giełdy na trendy zachodzące w gospodarce, ale też na rynku kapitałowym. Spółki z sektorów nowoczesnych technologii odgrywają bowiem coraz większą rolę w gospodarce, ale także rośnie ich znaczenie na giełdzie. GPW umożliwia finansowanie rozwoju innowacyjnych spółek, bez których postęp technologiczny nie mógłby mieć miejsca. Giełdy, jako platformy obrotu, same są wysoce wyspecjalizowanymi przedsiębiorstwami, które wdrażają najnowocześniejsze rozwiązania podnoszące jakość oferowanych usług - tłumaczy Izabela Olszewska z zarządu GPW.

Indeks WIGtech będzie obejmował zmienną liczbę spółek, a ich udział będzie, tak jak w przypadku innych indeksów, obliczany na podstawie liczby akcji w wolnym obrocie.

Press

W portfelu WIGtech znajdzie się 41 spółek, największą grupą będą firmy informatyczne (23 spółki).

To kolejny w tym roku indeks dla spółek notowanych na giełdzie. W połowie marca GPW rozpoczęła publikację indeksu WIG.Games dla producentów gier. Znajdują się tam m.in. CD Projekt i CI Games.

⇒ ZOBACZ TEŻ: Milion dolarów dla streamera

(PD, 31.05.2019)

Pozostałe tematy weekendowe

Opowiedz obrazem
Bez fajerwerków, czyli PR Trzaskowskiego
YouTube czyści spam i erotykę
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.