Temat: na weekend

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 31, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube czyści spam i erotykę

Większość zamkniętych kanałów na YouTube zawierało spam i treści erotyczne (fot. Leon Bublitz/ Unsplash)

W pierwszym kwartale YouTube usunął 2,8 mln kanałów i 8,3 mln filmów, które naruszały regulamin serwisu. Najczęstszym powodem było rozpowszechnianie spamu i treści erotycznych.

Zgodnie z regulaminem kanał YouTube może zostać zamknięty, jeśli otrzyma trzy ostrzeżenia dotyczące naruszenia wytycznych dla społeczności w ciągu 90 dni lub dojdzie do poważnego nadużycia.

Press

Jak wynika z raportu „Egzekwowanie zgodności z wytycznymi dla społeczności YouTube”, w pierwszym kwartale 2019 roku większość kanałów usunięto z powodu rozpowszechniania spamu i treści wprowadzających w błąd (85,1 proc.). Pozostałe zamknięte kanały udostępniały treści erotyczne (9,6 proc.), niebezpieczne dla dzieci (2,8 proc.), promujące przemoc i brutalny ekstremizm (0,9 proc.), zachęcające do nękania i poniżania w sieci (0,4 proc.) i szerzące nienawiść (0,1 proc). Niewielki odsetek kanałów podszywał się pod inne osoby (0,4 proc.).

Press

Po zamknięciu kanału usuwane są wszystkie powiązane z nim filmy, ale YouTube usuwa też pojedyncze materiały wideo. W pierwszym kwartale serwis usunął prawie 8,3 mln pojedynczych filmów, które naruszały regulamin, z czego 75,7 proc. jeszcze zanim doszło do ich wyświetlenia.

Filmy łamiące regulamin zawierały przede wszystkim spam (60,2 proc.) i treści erotyczne (20,5 proc.), a także treści niebezpieczne dla dzieci (9,7 proc.), sceny przemocy lub brutalne treści graficzne (4,3 proc.), propagujące przemoc i ekstremizm (1,1 proc.), treści szkodliwe i niebezpieczne (0,8 proc.), zachęcające do nękania i poniżania w sieci (0,6 proc.) oraz szerzące nienawiść (0,2 proc.).

Google nie podaje, ile kanałów zamknięto ani ile filmów usunięto w poszczególnych krajach. 

⇒ ZOBACZ TEŻ: 

(PD, 31.05.2019)

Pozostałe tematy weekendowe

Bez fajerwerków, czyli PR Trzaskowskiego
Opowiedz obrazem
Spółki technologiczne z indeksem na GPW
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.