Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

200 tys. zł dla nauczycieli ze sprzedaży prenumeraty na Wyborcza.pl

Akcja „Gazety Wyborczej” pod hasłem #Wspieramynauczycieli trwała od 12 kwietnia

„Gazeta Wyborcza” zakończyła sprzedaż specjalnej oferty prenumeraty cyfrowej, z której przychód zostanie przekazany na wsparcie strajkujących nauczycieli. Zebrano 200 tys. złotych.

Akcja „Gazety Wyborczej” pod hasłem #Wspieramynauczycieli trwała od 12 kwietnia br. Internauci mogli zakupić specjalną prenumeratę cyfrową dziennika w dwóch pakietach na miesiąc, kwartał lub rok.

Cały przychód ze sprzedaży subskrypcji – 200 tys. złotych zostanie przekazany na specjalny fundusz, który ma zrekompensować protestującym nauczycielom utratę części pensji. Dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Maziarski, którego komentarz zainspirował Forum Związków Zawodowych i Związek Nauczycielstwa Polskiego do utworzenia komitetu, został jego sekretarzem.

W piątek, 26 kwietnia br. w warszawskiej siedzibie dziennika przy ul. Czerskiej 8/10 odbędzie się koncert Waldemara Malickiego z zespołem. Cały dochód z tego wydarzenia również zostanie przekazany na wsparcie strajkujących nauczycieli.

CP

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejny fotoreporter stracił pracę w PAP

Wojciech Pacewicz w PAP pracował dziewięć lat (fot. Marek Mazurkiewicz/CC BY-SA 3.0)

Wojciech Pacewicz z końcem kwietnia przestanie pracować jako fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej. W PAP pracował dziewięć lat, umowę przedłużono mu tylko do końca kwietnia.

- Na moje miejsce wchodzi inny człowiek. Do tej pory nie dostawałem żadnych sygnałów, że coś jest nie tak. Wydawało mi się, że pracuję bardzo dobrze, spełniam wszystkie wymagania – mówi Pacewicz w rozmowie z "Presserwisem". – Kiedy spytałem, dlaczego tak się dzieje, odpowiedzią było, że kolega, który idzie na moje miejsce, jest bardzo dobrym fotografem i należy dać mu szansę – dodaje Pacewicz.

Szef PAP Foto Andrzej Lange nie chciał skomentować sprawy.

W lutym PAP nie przedłużyła umowy Jackowi Turczykowi, Bartłomiejowi Zborowskiemu, Stachowi Leszczyńskiemu i Marcinowi Kmiecińskiemu. Prezes PAP Wojciech Surmacz tłumaczył to redukcją kosztów, a na Twitterze komentował: "Tak się kończy »dojenie« PAP Foto".

Fotoreporter Maksymilian Rigamonti złożył podpisane przez ponad stu ludzi mediów pismo do przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego, w którym formę zwolnienia fotografów określono jako skandaliczną. Sygnatariusze listu oczekiwali od prezesa PAP dowodów, że zwolnieni fotoreporterzy okradali agencję albo "natychmiastowego odwołania" prezesa i ponownego nawiązania współpracy ze zwolnionymi fotoreporterami. O to pismo spytaliśmy Krzysztofa Czabańskiego. Poprosił o kontakt po świętach wielkanocnych. Z Wojciechem Surmaczem nie udało się nam skontaktować.

(JSX, 19.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.