Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook zablokował największe brytyjskie grupy ultraprawicowe

FB zablokował m.in. Britain First, British National Party i English Defence League (fot. Con Karampelas/ Unsplash)

Facebook na stałe zablokował największe brytyjskie grupy ultraprawicowe, w tym Britain First, British National Party (BNP) i English Defence League (EDL). Zablokowane zostały też profile przywódców tych ugrupowań.

Firma w komunikacie wyjaśniła, że zgodnie z jej nową polityką osoby te i organizacje zostały zakwalifikowane jako niebezpieczne. „Na Facebooku nie ma miejsca dla osób i organizacji, które szerzą nienawiść, wzywają do atakowania lub wykluczania innych” – głosi oświadczenie.

(MC, 18.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wirtualna Polska prowadzi akcję wspierającą nauczycieli

Materiały powstające w ramach akcji #GdybyNieNauczyciel publikowane są w serwisach Grupy Wirtualna Polska (fot. materiały prasowe)

Wirtualna Polska rozpoczęła akcję redakcyjną #GdybyNieNauczyciel. W jej ramach powstaje cykl materiałów, których celem jest podkreślenie roli nauczycieli w kształtowaniu postaw i pokazanie polskiego systemu edukacji.

Do tej pory opublikowano ok. 20 tekstów w serwisach Grupy WP, m.in. Wiadomosci.wp.pl, Kobieta.wp.pl i Money.pl. Materiały zostały wyróżnione nazwą akcji w tytułach.

W akcji biorą udział dziennikarze i celebryci, którzy dzielą się swoimi wspomnieniami o nauczycielach - m.in. dziennikarka Beata Tadla, zwycięzca Rajdu Dakar Rafał Sonik i aktorka Katarzyna Bujakiewicz. Wydawca informuje, że użytkownicy WP.pl przesłali za pośrednictwem platformy Dziejesie.wp.pl ok. 60 swoich historii o nauczycielach, którzy mieli wpływ na ich życie i karierę.

"#GdybyNieNauczyciel to akcja redakcyjna, która powstała pod wpływem chwili i emocji, które pojawiły się w społeczeństwie. Codziennie jesteśmy blisko użytkowników i tematów, którymi szczególnie się interesują. Komentarze i reakcje pokazują nam, że to właściwy kierunek. Rolą mediów jest nie tylko rzetelne informowanie, ale również edukowanie i wspieranie ważnych inicjatyw" – mówi cytowany w komunikacie Krzysztof Majak, szef strony głównej WP.pl.

Od 8 kwietnia trwa strajk nauczycieli, którzy domagają się m.in. podwyżek pensji.

Jak wynika z danych Gemius/PBI, w marcu serwisy Grupy WP odwiedziło 22,49 mln internautów.

(PD, 19.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.