Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Wyborcza" wraz z "Le Soir", "Le Figaro" i "El Pais" tworzy Sonar Europe

Działania w ramach projektu Sonar Europe potrwają do końca lutego 2021 roku (fot. materiały prasowe)

Redakcja "Gazety Wyborczej" (Agora SA) we współpracy z dziennikami z Belgii, Francji i Hiszpanii będzie tworzyć multimedialne materiały dotyczące krajów Unii Europejskiej.

W ramach projektu Sonar Europe powstawać będą materiały koncentrujące się na danym kraju czy regionie, a także opracowania o tematyce paneuropejskiej. Publikacje będą bazować na danych dotyczących zdrowia, gospodarki, społeczeństwa, polityki oraz edukacji. Materiały w czterech językach będą dostępne na stronach partnerów – w Polsce w serwisie BiQdata.wyborcza.pl. Działania w ramach projektu potrwają do końca lutego 2021 roku. Projekt współfinansuje Dyrekcja Generalna ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii Komisji Europejskiej.

Agora w 2017 roku uruchomiła serwis Sonar.wyborcza.pl oparty na danych liczbowych i wykresach.

(JSX, 18.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z "Faktu" odchodzi wicenaczelny Marcin Walter

Marcin Walter wicenaczelnym "Faktu" był od lutego 2016 roku (fot. materiały prasowe)

Marcin Walter, zastępca redaktora naczelnego "Faktu" (Ringier Axel Springer Polska), odchodzi z gazety - dowiedział się "Presserwis".

- Podjąłem decyzję o odejściu z "Faktu" - potwierdza Marcin Walter. - To, na co umawiałem się z moimi szefami w lutym 2016 roku, gdy byłem zatrudniany w wydawnictwie, wykonałem. Na dodatek od września 2018 roku do połowy stycznia 2019 roku byłem p.o. redaktorem naczelnym. Moja rola w redakcji dobiegła końca - mówi Walter.

Agnieszka Skrzypek-Makowska, communications manager Ringier Axel Springer, informuje, że obowiązki Marcina Waltera w "Fakcie" przejmą pozostali zastępcy redaktora naczelnego. Od połowy stycznia dziennikiem kieruje Katarzyna Kozłowska, która swoimi zastępcami mianowała Aldonę Toczek i Marcina Kowalczyka. Wicenaczelnym "Faktu" pozostał Maciej Kabroński.

Marcin Walter wicenaczelnym "Faktu" został 1 lutego 2016 roku. Był odpowiedzialny za jakość treści, które powstawały w newsroomie "Faktu" do wydania drukowanego i cyfrowego. Wcześniej, od lutego 2007 roku, pracował w Radiu Zet (od połowy 2013 roku jako zastępca dyrektora informacji). Był też dziennikarzem Radia Eska, TVN 24 i Radio Gra.

(KOZ, JSX, 18.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.