Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fotoreporter „Gazety Wyborczej” wyproszony z bazyliki Franciszkanów

O zdarzeniu poinformował serwis Krakow.wyborcza.pl (screen z serwisu)

Jakub Włodek, fotoreporter "Gazety Wyborczej", został wyproszony z bazyliki Franciszkanów w Krakowie podczas odbywającego się w piątek nabożeństwa 15 stopni Męki Pańskiej, organizowanego przez Arcybractwo Męki Pańskiej. 

Włodek poinformował na łamach serwisu Krakow.wyborcza.pl, że kiedy zaczął fotografować procesję, podszedł do niego Adam Bujak, krakowski fotoreporter i członek Arcybractwa Męki Pańskiej i poprosił o opuszczenie bazyliki. Nie pomogło tłumaczenie Włodka, że otrzymał zgodę na robienie zdjęć. "GW" podaje, że przed nabożeństwem redakcja upewniała się u o. Jana Szeweka, rzecznika krakowskiej prowincji franciszkanów, czy może fotografować nabożeństwo. Tymczasem według relacji Jakuba Włodka, Adam Bujak miał stwierdzić, że "to on jest od wydawania zgód" i zażądać od niego opuszczenia miejsca, przy czym miał go obrazić.

Arcybractwo Męki Pańskiej jest świeckim zrzeszeniem religijnym, działającym przy kościele oo. Franciszkanów w Krakowie.

 

(IKO, 15.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.