Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Wiadomości" muszą sprostować nieprawdziwe informacje o Bertoldzie Kittelu

Bertold Kittel został Dziennikarzem Roku 2018 (fot. Adam Kozak/Press)

"Wiadomości" TVP muszą opublikować sprostowanie kłamstw. Orzeczenie jest prawomocne i natychmiast wykonalne - poinformował w poniedziałek na Twitterze dziennikarz "Superwizjera" TVN Bertold Kittel. Sprawa dotyczy jego reportażu "Politycy PiS i biznes na nieruchomościach", po którym w TVP zarzucono dziennikarzowi zatajenie znajomości z prezydentem Radomia.

Sprostowanie jest związane z głośnym materiałem Bertolda Kittela pt. "Układ radomski" wyemitowanym jesienią ub.r. w "Superwizjerze" TVN. W reportażu pokazał on zabiegi wokół zmiany planów przebiegu obwodnicy Radomia, na czym mieli zarobić politycy PiS i powiązani z nimi lokalni przedsiębiorcy. TVP, próbując zdyskredytować ustalenia Kittela, zarzuciła mu zatajenie wieloletniej znajomości z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim, politykiem PO. Zarzut ten powtarzano na początku października na antenie TVP Info i w "Wiadomościach" TVP 1.

W styczniu br. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Jarosławowi Olechowskiemu, dyrektorowi Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, wyemitowanie w "Wiadomościach" TVP 1 sprostowania, którego domagał się dziennikarz TVN Bertold Kittel. 

Olechowski wniósł apelację. Teraz Sąd Apelacyjny w całości ją oddalił. Jak informuje Tvn24.pl, orzeczenie jest prawomocne i natychmiast wykonalne, przysługuje od niego natomiast skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego. 

(SK, 09.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.