Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponad 200 tys. użytkowników Apple News+ w 48 godzin

Ponad 200 tys. użytkowników Apple News+ obecnie korzysta z darmowego miesiąca próbnego (fot. materiały prasowe)

W ciągu pierwszych 48 godzin od uruchomienia usługi Apple News+ zarejestrowało się w niej ponad 200 tys. użytkowników – podał „New York Times”. Do nowej platformy dystrybucji cyfrowej prasy nadal nie są przekonani wydawcy m.in. „NYT” i "Washington Post".

Nowojorski dziennik zwraca uwagę, że wszyscy zarejestrowani użytkownicy korzystają obecnie z darmowego miesiąca próbnego i nie wiadomo, ilu z nich zdecyduje się na płatną subskrypcję. Gazeta podaje też, że Apple News+ osiągnął znacznie lepszy wynik niż Texture, usługa kupiona w ubiegłym roku przez Apple, na bazie której powstał Apple News+.

Wyniki nadal nie przekonują wydawców „New York Timesa” i „Washington Post”. Mark Thompson, prezes wydawnictwa The New York Times Company, uważa, że przez pomieszanie źródeł w usłudze użytkownicy nie wiedzą, czyje treści czytają. Z kolei rzeczniczka „The Washington Post” Kris Coratti powiedziała, że gazeta koncentruje się na powiększaniu własnej bazy subskrybentów i nie jest zainteresowana oferowaniem  produktów za pośrednictwem innej firmy.

Wydawcy jako jeden z powodów, dla których nie dołączają do Apple News+, podają też warunki finansowe oferowane przez Apple.

Galeria: "Gra o tron" - co wiemy o ósmym sezonie?

(PD, 04.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.