Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmiany w zarządzie Cyfrowego Polsatu

Dariusz Działkowski od ponad 17 lat pełnił funkcję dyrektora ds. technicznych Cyfrowego Polsatu (fot. Krzysztof Dubiel/Polsat)

Dariusz Działkowski i Tomasz Gillner-Gorywoda z końcem marca odchodzą z zarządu Cyfrowego Polsatu. Spółka w czwartek wieczorem poinformowała, że obaj złożyli rezygnacje z funkcji bez podania przyczyn. Do zarządu z początkiem kwietnia wejdzie Jacek Felczykowski, obecnie członek zarządu Polkomtelu (spółka należy do Cyfrowego Polsatu).

Dariusz Działkowski od listopada 2001 roku pełnił funkcję dyrektora ds. technicznych Cyfrowego Polsatu. W sierpniu 2007 roku został członkiem zarządu spółki ds. technicznych. Tomasz Gillner-Gorywoda od października 2014 roku do grudnia 2015 roku pełnił funkcję prezesa Cyfrowego Polsatu, a w grudniu 2015 roku został członkiem zarządu spółki. Jest dyrektorem generalnym i prokurentem Polkomtelu.

Jacek Felczykowski do zarządu Polkomtelu wszedł w 2015 roku. Wcześniej był we władzach m.in. IT Polpager SA, Sferia SA i NFI Midas SA. Od kwietnia prezesem Cyfrowego Polsatu będzie Mirosław Błaszczyk, obecnie prezes Telewizji Polsat. Zastąpi on na stanowisku Tobiasa Solorza, który przejdzie do rady nadzorczej spółki. Błaszczyk będzie także prezesem Polkomtelu.

(KOZ, 15.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

MKiDN: w 2018 roku 31,7 mln zł zysku TVP i 18,5 mln zł Polskiego Radia

2017 rok Telewizja Polska zakończyła z zyskiem wynoszącym 563,8 tys. zł. (fot. WikimediaCommons)

Telewizja Polska w 2018 roku miała 31,7 mln zł zysku netto, a Polskie Radio - 18,5 mln zł zysku - przekazało "Presserwisowi" Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dane pochodzą ze sprawozdań sporządzanych na potrzeby Głównego Urzędu Statystycznego. Resort kultury zaznacza, że nie jest to ostateczny wynik finansowy, którym spółki zamknęły 2018 rok.

2017 rok Telewizja Polska zakończyła z zyskiem wynoszącym 563,8 tys. zł. Z kolei Polskie Radio w 2017 roku wypracowało 2,8 mln zł zysku netto.

(KOZ, 15.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.