Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook usunął 2,1 mld fałszywych kont

Facebook w ciągu pół roku usunął 2,1 mld fałszywych kont i 3 mld materiałów spamerskich (fot. Pixabay.com)

Od stycznia do września 2018 roku Facebook usunął ponad 2,1 mld kont, które uznał za fałszywe. W tym samym okresie serwis skasował także prawie 3 mld wiadomości spamerskich i interweniował 7,9 mln razy w przypadkach szerzenia mowy nienawiści.

Jak wynika z raportu Facebooka, w pierwszym kwartale ub.r. serwis usunął 583 mln fałszywych kont, w drugim 800 mln, a w trzecim 754 mln. Fałszywe konta, w większości odpowiadające za spam reklamowy, stanowiły 3-4 proc. wszystkich kont. 

W trzech kwartałach ub.r. usunięto prawie 3 mld materiałów spamerskich (wiadomości, obrazy, wideo i komentarze): w pierwszym kwartale usunięto ich 836 mln, w drugim 957 mln, a w trzecim już 1,2 mld. W pierwszym i drugim kwartale usunięto po około 2,5 mln materiałów szerzących mowę nienawiści, w trzecim aż 2,9 mln. 

Raport poświęcony standardom społeczności i działaniom moderacyjnym serwisu powstał w odpowiedzi na zarzuty wobec Facebooka po wybuchu afery Cambridge Analytica w marcu ub.r.

(PD, 19.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.