Dział: PRASA

Dodano: Luty 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"GW" poprawia tekst o "Kopercie Kaczyńskiego". Po wpisie Romana Giertycha

Na jedynce piątkowej „Gazety Wyborczej” pojawił się tekst „Koperta Kaczyńskiego”. Opisuje on zeznania austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera. Roman Giertych zwrócił uwagę, że lead tekstu zawiera błędną informację. Na Wyborcza.pl tekst poprawiono.

„Gerald Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński nakłonił go do wręczenia 50 tys. zł księdzu z rady fundacji, która jest właścicielem spółki Srebrna. Chodziło o budowę drapacza chmur w Warszawie” – napisano na czołówce „GW”. 

Rano tekst skomentował Roman Giertych, pełnomocnik Birgfellnera. „W nawiązaniu do dzisiaj opublikowanych fragmentów zeznań Geralda Birgfellnera przez ‘GW’ uprzejmie informuję, że nie wynika z tych fragmentów, aby mój Mocodawca miał pewność, że pieniądze trafiły do Ks. Rafała Sawicza. A tak sugeruje podtytuł artykułu” – napisała na Twitterze. 

Tekst w wersji internetowej została zmieniony. Fragment „do wręczenia 50 tys. zł księdzu” zmieniono na „do wręczenia 50 tys. zł dla księdza…”. 

Do sprawy odniósł się na TT także Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „GW”. „Mała errata do dzisiejszego leadu” – napisał. Jak przyznał „Austriak ks. Sawicza na oczy nie widział”.

SK

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Luty 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bartek Godusławski Dziennikarzem Ekonomicznym 2018 w konkursie NBP

Bartek Godusławski był też nominowany do Grand Press Economy 2018 (screen Youtube.com/Telewizja Republika)

Narodowy Bank Polski po raz 16. przyznał dziennikarzom ekonomicznym nagrody w Konkursie im. Władysława Grabskiego. Tytuł Dziennikarza Ekonomicznego 2018 roku otrzymał Bartek Godusławski z "Dziennika Gazety Prawnej".

Kapituła doceniła Godusławskiego za cykl artykułów poświęconych sprawie spółki GetBack. Dziennikarz „DGP” był też nominowany do Grand Press Economy 2018.

W Konkursie im. Władysława Grabskiego przyznano także pięć wyróżnień: Krzysztof Kolany z portalu Bankier.pl otrzymał je w kategorii „Polityka pieniężna i stabilność finansowa” za artykuł „Vollgeld. Czy Szwajcarzy zdecydują się na monetarną rewolucję”. Mateusz Madejski z portalu Wp.pl otrzymał wyróżnienie w kategorii „Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna”. Doceniono jego artykuł pt. „Przeżyła 91 lat ze 100 lat wolnej Polski. Tragiczna historia ze szczęśliwym zakończeniem”.

W kategorii „Problematyka regionalna” nagrodę dostał Błażej Karczmarczyk z TVP 3 Bydgoszcz za audycję telewizyjną „Dziedziczenie biedy”. W kategorii „Felieton lub analiza” wyróżniono Rafała Wosia z tygodnika „Polityka” (obecnie "Tygodnik Powszechny"), za tekst "Marzenia ściętej głowy". Nagrodę specjalną w tej kategorii wręczono Bartłomiejowi Orłowi ze „Świata Rolnika” – za artykuł pt. „Czy w polskim rolnictwie jest dziś miejsce na wolny rynek”.

Arkady Saulski z tygodnika „Sieci” otrzymał wyróżnienie w kategorii „Osiągnięcia ostatnich 100 lat polskiej gospodarki” za artykuł „Od Visa go Grota”. Nagrodę specjalną w tej kategorii wręczono Małgorzacie Dygas z „Gazety Bankowej” – za artykuł „Ketchup po polsku”.

(PAZ, PAP, 15.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.