Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zygmunt Solorz rekomenduje wypłatę 1,8 mld zł dywidendy z Cyfrowego Polsatu

Łączna kwota dywidendy dla akcjonariuszy miałaby wynosić minimum 1,8 mld zł (fot. materiały prasowe)

Zygmunt Solorz, większościowy akcjonariusz spółki Cyfrowy Polsat, w liście do zarządu firmy zaproponował, by przez najbliższe trzy lata spółka wypłacała akcjonariuszom łącznie co najmniej 1,8 mld zł dywidendy.

Jak podała spółka w komunikacie, roczna kwota dywidendy miałaby być ustalona na poziomie minimum 4 proc. liczonych ze średniej kapitalizacji spółki z grudnia 2018 roku, czyli około 0,93 zł na akcję. „Według pana Zygmunta Solorza, dywidenda oparta o takie założenia będzie zdrowym kompromisem pomiędzy zapewnieniem godziwego i powtarzalnego wynagrodzenia na rzecz akcjonariuszy Spółki a dalszym jej oddłużaniem” - napisano w komunikacie.

Zarząd Cyfrowego Polsatu poinformował, że dokona przeglądu planów grupy, by oszacować możliwości alokacji zasobów gotówkowych pod kątem wypłaty dywidendy zaproponowanej przez Solorza. Zarząd szacuje, że proces weryfikacji zakończy się w marcu.

W 2018 roku Cyfrowy Polsat nie wypłacił dywidendy.

(PD, 08.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Rachoń wraca do prowadzenia programów w TVP Info

Rachoń został zawieszony w połowie stycznia, po emisji w "Minęła 20" animacji Barbary Pieli (fot. screen Tvp.info)

Michał Rachoń w niedzielę poprowadzi "Woronicza 17" w TVP Info. Jak udało nam się dowiedzieć, został odwieszony i w tygodniu wróci również do prowadzenia programu "Minęła 20".

Powrót na antenę sam Rachoń oznajmił na Twitterze. "A jutro o 9.50 na antenie @tvp_info startuje #Woronicza17. Który temat Waszym zdaniem powinien otwierać program? Głosujemy i Podajemy Dalej” - napisał.

Od poniedziałku, na zmianę z Krzysztofem Ziemcem, Rachoń ponownie będzie gospodarzem "Minęła 20".

Rachoń został zawieszony w prowadzeniu programów TVP Info w połowie stycznia – na czas nieokreślony. Powodem była animacja Barbary Pieli wyemitowana w "Minęła 20", która szydziła z Jerzego Owsiaka i Hanny Gronkiewicz-Waltz. Animacja wywołała falę krytyki. Internauci wytykali, że powiela antysemickie stereotypy.

(KW, 09.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.