Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 30, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook powoła radę ds. standardów i moderacji kontentu

Oprócz rozpatrywania odwołań organ ma wypracowywać standardy dotyczące publikacji treści w serwisie (fot. Pixabay.com)

Facebook zapowiedział powołanie niezależnej rady, która ma się zajmować odwołaniami użytkowników dotyczącymi usuwania wpisów i blokowania kont.

Rada ds. standardów i moderacji kontentu ma rozpocząć działalność jeszcze w tym roku. Będzie się składać z ok. 40 ekspertów z różnych dziedzin m.in. dziennikarstwa, praw człowieka, praw autorskich i bezpieczeństwa publicznego. Jej decyzje będą wiążące i wdrażane przez serwis. Oprócz rozpatrywania odwołań organ ma wypracowywać standardy dotyczące publikacji treści w serwisie.

Kilka dni temu szef serwisu Mark Zuckerberg otrzymał list otwarty podpisany przez ponad 70 instytucji pozarządowych z apelem o utworzenie autonomicznego ciała pozwalającego użytkownikom Facebooka odwoływać się od decyzji o usuwaniu treści i blokowaniu kont. Organizacje zaapelowały też ostatnio o podział Facebooka.

(LL, 30.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 30, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

USA oficjalnie oskarżyły Huawei o kradzież tajemnic handlowych

Przedstawiciele wywiadu USA mają przedstawić w Kongresie informacje na temat cyberwywiadu Chin i roli firmy Huawei (screen Twitter/ @nytimes)

Resort sprawiedliwości USA oskarżył oficjalnie firmę Huawei o kradzież tajemnic handlowych, utrudnianie postępowania w sprawie karnej i omijanie sankcji nałożonych na Iran – podaje "The New York Times".

Oskarżenie dotyczy też wiceprezes firmy i jej CFO Meng Wanzhou, którą władze Kanady zatrzymały na życzenie Waszyngtonu. Ministerstwo poinformowało również, że złoży wniosek o jej ekstradycję do środy, kiedy upływa wyznaczony przez Ottawę termin na przedstawienie takiego dokumentu wraz z uzasadnieniem.

Najwyżsi rangą przedstawiciele wywiadu USA mają przedstawić w Kongresie informacje na temat cyberwywiadu Chin i roli, jaką w jego działalności odgrywa Huawei. Waszyngton od dawna podejrzewa, że firma jest technologicznym ramieniem rządu Chin i realizuje interesy Pekinu na całym świecie.

(MC, 30.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.