Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 30, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook powoła radę ds. standardów i moderacji kontentu

Oprócz rozpatrywania odwołań organ ma wypracowywać standardy dotyczące publikacji treści w serwisie (fot. Pixabay.com)

Facebook zapowiedział powołanie niezależnej rady, która ma się zajmować odwołaniami użytkowników dotyczącymi usuwania wpisów i blokowania kont.

Rada ds. standardów i moderacji kontentu ma rozpocząć działalność jeszcze w tym roku. Będzie się składać z ok. 40 ekspertów z różnych dziedzin m.in. dziennikarstwa, praw człowieka, praw autorskich i bezpieczeństwa publicznego. Jej decyzje będą wiążące i wdrażane przez serwis. Oprócz rozpatrywania odwołań organ ma wypracowywać standardy dotyczące publikacji treści w serwisie.

Kilka dni temu szef serwisu Mark Zuckerberg otrzymał list otwarty podpisany przez ponad 70 instytucji pozarządowych z apelem o utworzenie autonomicznego ciała pozwalającego użytkownikom Facebooka odwoływać się od decyzji o usuwaniu treści i blokowaniu kont. Organizacje zaapelowały też ostatnio o podział Facebooka.

(LL, 30.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.