Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 24, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cyfrowy Polsat z niższym zyskiem za 2018 rok. Przez odroczony podatek

(fot. materiały prasowe)

Grupa Cyfrowy Polsat poinformowała, że spółka wykaże w raporcie za czwarty kwartał 2018 roku ok. 162,6 mln zł z tytułu odroczonego podatku dochodowego. To wpłynie na zysk netto spółki.

- To zdarzenie księgowe, czysto techniczne, związane z obowiązującymi wymogami i innym ujęciem pewnych pozycji w bilansie oraz, co chciałabym podkreślić, o charakterze niegotówkowym - tłumaczy Olga Zomer, rzeczniczka CP. 

Jak podano w komunikacie, spółka dokonała wstępnej analizy wpływu jednorazowych transakcji między spółkami grupy w czwartym kwartale oraz zobowiązań z tytułu odroczonego podatku dochodowego. "Analiza wykazała konieczność zwiększenia wartości pozycji zobowiązania z tytułu odroczonego podatku dochodowego w skonsolidowanym bilansie sporządzonym na 31 grudnia 2018 roku o kwotę ok. 162,6 mln zł. Opisana zmiana stanu zobowiązania z tytułu podatku odroczonego ma charakter niegotówkowy i obciąża linię »Podatek dochodowy« w skonsolidowanym rachunku zysków i strat Grupy Cyfrowy Polsat, pomniejszając tym samym skonsolidowany zysk netto w czwartym kwartale 2018 roku" – napisano w komunikacie.

Podkreślono, że znaczna wysokość odroczonego podatku dochodowego dotyczy aktywów spółek zależnych w skonsolidowanym bilansie grupy Cyfrowy Polsat.

 

(PD, 24.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 24, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Canal+ pokaże galę Oscarów

Ceremonia odbędzie się w nocy z 24 na 25 lutego (pixabay.com)

Canal+ pozyskał prawa do transmitowania 91. gali wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, czyli Oscarów.

Nadawca podkreśla, że Canal+ pokaże galę na żywo jako jedyna telewizja w Polsce. Ceremonia odbędzie się w nocy z 24 na 25 lutego.

"Od ponad 10 lat ceremonię w Los Angeles można obejrzeć wyłącznie na naszej antenie. W tym roku nie będzie inaczej" - stwierdza Edyta Sadowska, wiceprezes ds. programowych platformy NC+.

Trzy nominacje do Oscarów otrzymała "Zima wojna", której koproducentem jest Canal+.

(KOZ, 24.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.