Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook zamknął ponad 300 stron szerzących rosyjską dezinformację

(fot. Pixabay.com)

Facebook usunął 364 strony oraz profile w serwisie i na Instagramie, które były wykorzystywane do szerzenia dezinformacji przez Rosję.

Jak poinformował szef polityki cyberbezpieczeństwa koncernu Nathaniel Gleicher na blogu firmowym, kontrolowane przez Rosję strony i profile prowadziły swoją działalność w krajach bałtyckich, Azji Centralnej, na Kaukazie i w państwach Europy Środkowej i Wschodniej. Konta miały być przypisane m.in. do pracowników rosyjskiej agencji informacyjnej Sputnik.

Dodatkowo, w oparciu o informacje pochodzące od amerykańskich organów ścigania, firma usunęła 107 kont, grup i stron na Facebooku oraz 41 profili na Instagramie, które założone zostały w Rosji i działały na terenie Ukrainy. Gleicher podkreśla, że nie ma dowodów na to, by obie operacje były ze sobą powiązane, jednak wykorzystywano podobne taktyki do mylenia użytkowników.

(PD, 18.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.