Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 20, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sportowefakty.wp.pl: „Przegląd Sportowy” może zmienić właściciela

Ringier Axel Springer Polska kupił "Przegląd Sportowy" w 2007 roku (fot. okładka "PS")

W 2019 roku Ringier Axel Springer Polska może sprzedać „Przegląd Sportowy” - informuje serwis Sportowefakty.wp.pl.

Potencjalnym kupcem dziennika może być agencja marketingowa Arskom, której nowym prezesem został Rafał Romaniuk, były dyrektor RASP odpowiedzialny za cały segment sportowy.

Wcześniej zainteresowanie kupnem „PS” wyrażała podobno firma Whizz, która w ub.r. kupiła od RASP dziennik „Sport”.

Serwis Sportowefakty.wp.pl podaje, że obecny właściciel chciałby dostać za „PS” 11 mln zł, ale bardziej realna kwota transakcji jest o ok. połowę niższa.

„PS” należy do RASP od 2007 roku. Poprzednio właścicielem gazety był Marquard Media Polska.

Średnia sprzedaż ogółem „PS” w październiku wyniosła 21 978 egz. i była o 12,67 proc. niższa niż w październiku 2017 roku.

(PAZ, 20.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokuratura ma sprawdzić, czy Macierewicz popełnił przestępstwo wobec Piątka

Antoni Macierewicz i Tomasz Piątek (kolaż: screen Youtube.com/Telewizja Republika, screen Youtube.com/TVN)

Warszawski Sąd Rejonowy nakazał prokuraturze sprawdzić, czy były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz popełnił przestępstwo, składając zawiadomienie na Tomasza Piątka, autora książki "Macierewicz i jego tajemnice".

Książka "Macierewicz i jego tajemnice" została wydana w połowie 2017 roku. Opisany w niej Antoni Macierewicz złożył doniesienie na Tomasza Piątka do departamentu wojskowego Prokuratury Krajowej. Macierewicz zarzucił Piątkowi "publiczne znieważanie lub poniżanie konstytucyjnego organu RP" oraz "stosowanie przemocy lub groźby wobec funkcjonariusza publicznego w celu podjęcia lub zaniechania czynności służbowych", za co grozi kara pozbawienia wolności.

Wiosną Tomasz Piątek złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego szefa MON, który będąc ministrem, podważył wiarygodność książki "Macierewicz i jego tajemnice". Dziennikarz zarzucił Macierewiczowi przekroczenie uprawnień. W sierpniu prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, uzasadniając, że działania Macierewicza nie były zabronione. Piątek złożył zażalenie na tę decyzję.

Sąd przychylił się do wniosku Tomasza Piątka, uznając, że złożenie zawiadomienia przez ministra przeciwko dziennikarzowi może odstraszyć media od debaty publicznej na temat działalności Antoniego Macierewicza. Zdaniem sądu przedstawiciele władzy powinni być powściągliwi i dysponować dowodami, a nie opierać się na przypuszczeniach. Według sądu, aby zbadać intencje byłego szefa MON, należy rozważyć przesłuchanie Tomasza Piątka, Marcina Celińskiego (wydawca książki "Macierewicz i jego tajemnice"), Antoniego Macierewicza i jego współpracowników.

W październiku Piątek opublikował kolejną książkę o byłym szefie MON: "Macierewicz. Jak to się stało".

(IKO, 21.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.