Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Brytyjczycy zarzucają Facebookowi oferowanie innym firmom danych użytkowników

Facebook zapewnia w oświadczeniu, że nie sprzedawał danych użytkowników (fot. Pixabay.com)

Komisja brytyjskiego parlamentu dotarła do wewnętrznych dokumentów Facebooka, z których ma wynikać, że ten serwis społecznościowy oferował firmom takim jak Airbnb, Lyft i Netflix specjalny dostęp do danych swoich użytkowników.

Dokumenty dotyczą okresu od 2012 do 2015 roku. Jak pisze "The New York Times", komisja dotarła też do e-maili świadczących o tym, że Facebook zastanawiał się nad rozszerzeniem dostępu do danych użytkowników twórcom aplikacji, które wykupiły u niego reklamy.

W oświadczeniu przedstawiciele Facebooka przekonują, że dokumenty są prezentowane w sposób mylący i bez kontekstu. Przyznają, że jak każda firma, prowadzili "wiele wewnętrznych rozmów na temat różnych sposobów budowy trwałego modelu biznesowego", ale zapewnili, że nie sprzedawali danych swoich użytkowników.

(KW, 06.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.