Temat: wolność słowa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Birmie zatrzymano dwóch dziennikarzy agencji Reuters

W Birmie aresztowano dwóch miejscowych dziennikarzy: Kyaw Soe Oo i Wo Lane. Ten drugi kilka lat temu odbywał praktykę dziennikarską w Polskim Radiu oraz w "Tygodniku Podhalańskim".

Reporterzy pracowali w Rangunie dla miejscowego biura agencji Reuters. Zostali aresztowani pod zarzutem posiadania tajnych map wojskowych dotyczących operacji armii w stanie Rakhine. Mieli je otrzymać od funkcjonariuszy birmańskiej policji.

Wo Lane i Kyaw Soe Oo od dawna opisują wydarzenia w stanie Rakhine i próbując przekazać opinii międzynarodowej prawdę o sytuacji w tym regionie. Działania armii w tym stanie skierowane przeciw muzułmańskiej ludności Rohindża zostały uznane przez ONZ za czystki etniczne. W ich wyniku ponad 600 tysięcy Rohindżów uciekło z Birmy do sąsiedniego Bangladeszu.

W obronie zatrzymanych dziennikarzy, którym grozi nawet 14 lat więzienia, wystąpił sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani, minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson oraz przedstawiciele administracji amerykańskiej, a także stowarzyszenia dziennikarskie Birmy i Tajlandii.

Krzysztof Renik

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: wolność słowa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Aplikacja mobilna zastąpi drukowane wydania "Świat Karpia" i "Świat Suma"

Do połowy 2018 roku z aplikacji powinno aktywnie korzystać ok. 50 tys. wędkarzy, generując w miesiącu ponad 3 mln sesji (fot. Pixabay)

W połowie grudnia br. wystartuje nowy cyfrowy projekt przygotowany przez kaliską firmę As Pro Media, której właścicielem jest Adrian Śmigiel. Do dyspozycji polskich wędkarzy oddana zostanie nowoczesna aplikacja mobilna i internetowa.

Nowy produkt As Pro Media to aplikacja, za pomocą której użytkownicy będą mogli bezpłatnie czytać e-czasopisma "Świat Karpia" i "Świat Suma". Wraz ze startem aplikacji wydawnictwo zaprzestaje druku w tradycyjnej formie. Od 2018 roku dostęp do wszystkich treści zarówno archiwalnych, jak i premierowych, za pośrednictwem aplikacji mobilnej będzie bezpłatny.

Właściciel aplikacji przewiduje, że do połowy 2018 roku z aplikacji powinno aktywnie korzystać około 50 tysięcy wędkarzy, generując w miesiącu ponad 3 mln sesji.

Wydawnictwo posiada również dwa portale o tematyce wędkarskiej Swiatkarpia.com oraz Swiatsuma.com. Ten pierwszy istnieje już pięciu lat (równolegle z aplikacją wdrożony zostanie nowy layout strony), natomiast drugi – rok.

(PM, 15.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY