Dział: MAGAZYN PRESS

Dodano: Wrzesień 01, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stanowski sieka piórem, Rachoń bije głową w ścianę, Pytlakowski przestał udawać

Nowy "Press" - ponad 200 stron do czytania dla tych, którzy naprawdę chcą wiedzieć

Press

Nie zabiera się do książki, jeśli miałaby się sprzedać tylko w 5 tys. egz. Nie pasuje do linii redakcyjnej żadnego tradycyjnego medium. W środowisku ma opinię kłótliwego, ale nie zawala terminów. Na jesień i zimę wyprowadza się z Polski do Barcelony. - Jeśli ktoś nie ma zaczepnego charakteru, nie powinien brać się za dziennikarstwo – uważa Krzysztof Stanowski, założyciel Weszlo.com.

Press

Najspokojniej jest rano, gdy dyrekcja jeszcze śpi. Im później, tym telefon na biurku wydawcy odpowiadającego za paski na ekranie w programie TVP Info dzwoni częściej. Telefony to nie są ani prośby, ani sugestie - tylko konkretne wytyczne. Z „Press” dowiesz się, jak powstają kontrowersyjne paski w TVP Info.

Press

Pisanie biografii w Polsce jest jak stąpanie po polu minowym. I to niezależnie od tego, czy pisze się o zmarłym, czy o żyjącym. Jednak coraz więcej reporterów się na to porywa. Jak zminimalizować groźbę procesu – ujawniają w „Press” autorzy znanych książek biograficznych.

Press

Michał Rachoń znał dziennikarstwo z perspektywy polityka i działacza. Dlatego wydaje mu się, że praca dziennikarza wygląda właśnie tak, jak w jego wykonaniu. Opowieść o wiecznym działaczu w TVP Info, który tak bardzo chce się przebić, że nie zauważył, iż już się przebił i bije głową o ścianę.

Press

Z którymi tytułami lub portalami współpracuje się dobrze i dlaczego – zapytał „Press” dziennikarzy freelancerów. Powstała prezentacja tytułów cenionych za wysokość wierszówki, za warunki współpracy, za łyk prestiżu – albo za wszystko naraz.

Press

Najlepsza długość wideo: 45 sekund, do tego osiem-dziesięć zdań napisów, tekst koniecznie na dole ekranu i oszczędnie z kolorem – znajomość zasad tworzenia napisów w krótkich formach wideo powoduje, że są chętniej oglądane i szerowane. Czytaj w „Press” i nie popełniaj więcej błędów.

Press

Nie czuje się odpowiedzialny za dobry wizerunek gangsterów w Polsce. Nie z wszystkimi mafiozami przechodził na ty, choć niektórych odwiedzał w więzieniu. Piotr Pytlakowski z „Polityki” opowiada, jak z konduktora wagonu sypialnego został kierownikiem burdelu, dlaczego nie jest resortowym dzieckiem i po co siedział przed sejmem z Obywatelami RP.

Press

Kto najlepiej poprowadzi event? - zapytał „Press” przedstawicieli 25 agencji eventowych i public relations organizujących imprezy firmowe i duże wydarzenia kulturalne. Prezentujemy ranking najlepszych prowadzących, w którym nie gaża decyduje o pozycji, lecz profesjonalizm i zrozumienie oczekiwań klienta. Bonus: mniej znani i młodzi prowadzący, na których warto zwrócić uwagę.

Press

Najlepiej, gdy konferencja prasowa jest organizowana we wtorek lub środę, między godz. 8 a 10, trwa maksymalnie godzinę, a dziennikarze mogą podczas niej zadawać pytania i porozmawiać z przedstawicielami organizatora. PressInstitute zapytał blisko stu dziennikarzy, czego oczekują od konferencji prasowych, a na co narzekają. Rzecznikom prasowym i PR-owcom pod rozwagę.

Press

Decyzja szefów Grupy Publicis, że przez rok jej agencje nie będą uczestniczyć w żadnym reklamowym wydarzeniu, wywołała konsternację w branży. I ujawniła, że opłaty za zgłoszenia prac na festiwale reklamowe to problem od wielu lat. W „Press” wyjaśniamy, dlaczego organizatorzy konkursów z nich jednak nie zrezygnują.

Press

Jeśli chcesz skorzystać w swoim serwisie ze zdjęcia bądź wideo krążącego w sieci - załóż od razu, że jest nieprawdziwe. A potem spróbuj je zweryfikować. Stanisław M. Stanuch podpowiada w „Press”, jakimi narzędziami można to zrobić. Wiedza przydatna dziś każdemu dziennikarzowi.

Press

DODATEK SPECJALNY: KONTENT TV & WIDEO

- Autopromocja kontentu już nie wystarczy - dziś nadawcy muszą się nieźle napracować, by dotrzeć z informacją o swojej ofercie do potencjalnego widza. Przeczytaj, jak to robią. 
- Jak nadawcy kanałów lifestylowych, popularnonaukowych, dokumentalnych, historycznych, podróżniczych, muzycznych czy dziecięcych reagują na zmiany oczekiwań widzów.
- Dlaczego żadna telewizja sportowa nie może dziś istnieć w oderwaniu od internetowej rzeczywistości. Rozgrywka o sport na ekranie.
- Seriale, zwłaszcza te z sektora premium, przeżywają renesans. W Polsce lokalna produkcja ma większe znaczenie niż w Czechach czy na Węgrzech.
- W seriale do internetu inwestują już zarówno internetowi influencerzy, jak też tradycyjni nadawcy i wydawcy. Zasady tworzenia takich serii.
- W reklamie telewizyjnej nie liczy się już tylko, co przekazujemy w reklamie, ale przede wszystkim: jak. Ma być ciekawie, zaskakująco, zachęcająco.
- Co zrobić, żeby konsument obejrzał w całości reklamę w internecie? Są na to sposoby. 
- Takich programów w polskiej telewizji jeszcze nie było. Formaty, które w ostatnich latach podbiły serca widzów w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Holandii.

(01.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: MAGAZYN PRESS

Dodano: Listopad 01, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kłopot z Piątkiem, czarne wizje Grynberga, wcielenia Wielińskiego

Press 11-12/2017

Press

Od pewnego czasu na spotkaniach muszę udowadniać, że jestem Polakiem – mówi w „Press” pisarz Mikołaj Grynberg. W rozmowie z Markiem Zającem opowiada, jak w Polsce obudziło się coś, co już nigdy nie miało się obudzić, i dlaczego redaktorzy umieszczają gwiazdy Dawida na okładkach.

Press

Za mało o zawartości książki, za dużo o jej autorze – tak zagraniczni korespondenci oceniają dyskusję polskich dziennikarzy wokół książki Tomasza Piątka „Macierewicz i jego tajemnice”. Środowisko mediów niewątpliwie ma z Piątkiem kłopot. On sam zaczyna mieć kłopot z mediami.

Press

Nie w Warszawie, lecz w Gdyni agencja Thomson Reuters rozwija swój biznes - w tym dziennikarski newsroom. Snapy na temat 5,5 tys. spółek z 23 krajów są stąd rozsyłane na cały świat. Czy Gdynia przejmie obowiązki Berlina, Londynu bądź Singapuru?

Press

Platformy crowdfundingowe we Włoszech udowadniają, że poprzez nie można finansować wyjazdy reporterów w rejony wojen czy konfliktów. Warunkiem jest dobra marka dziennikarza i publiczne rozliczanie kosztów. Jak włoscy czytelnicy inwestują w jakościowe dziennikarstwo - czytaj w „Press”.

Press

Brudny Henryk na co dzień leczy ludzi. Treneiro Vlog ćwiczy skoki spadochronowe. Cyber Marian haruje jak wół, a reZigiusz wkrótce odpali nowy projekt. Przedstawiamy zwycięzców Grand Video Awards 2017 – nagród dla najlepszych twórców w internecie. Relacja z obrad jury, wyniki konkursu i zdjęcia z finałowej gali.

Press

Wśród kleru i polskich hierarchów kościelnych nie ma mody na czytanie „Tygodnika Powszechnego”. W parafialnych kioskach raczej go nie znajdziemy. Lecz od czasów dobrej zmiany tygodnikowi wiedzie się lepiej. Wydawca ryzykuje i zwiększa nakład.

Press

Volksdeutsch, który sprzedał się Niemcom – zdaniem dziennikarzy z prawicy. Ślązak z Katowic, który matecznika nie szanuje – zdaniem działaczy ze Śląska. Dziennikarz, który bawi się w polityczne manifesty – zdaniem kolegów z mainstreamu. Bartosz T. Wieliński wyrósł na frontmana „Gazety Wyborczej”, lecz zdaniem wielu niepotrzebnie pali za sobą mosty.

Press

Ranking agencji public relations według przychodów w 2016 roku – kolejna edycja przygotowywanego przez „Press” od 12 lat rankingu tej branży. Zestawienie top agencji o najwyższej dynamice przychodów i najwyższej dynamice free income.

Press

Nie zamierza się usprawiedliwiać ani tłumaczyć z przeszłości. Podtrzymuje, że to on odkrył źródła Amazonki. Dla zachowania europejskich korzeni zamknąłby granice dla wszystkich. Podróżnik i dziennikarz Jacek Pałkiewicz nie walczy z krytykami, ale też nie chce trzymać języka za zębami.

Press

Gdy przy bramie wjazdowej zabrakło ludzi do sprzedaży wejściówek, ubrali ją w pomarańczową kamizelkę i dali kasę fiskalną. Goście rozpoznawali ją: „A pani to nie była wcześniej w telewizji?”. Poczuła się upokorzona. Dla dziennikarzy po czterdziestce strata pracy to podwójny dramat.

Press

Robert Biedroń to chyba jedyny samorządowiec, który ma niemalże 24-godzinny kontakt z mediami, a te pokazują go głównie z dobrej strony. Czy to wystarczy, by zostać czarnym koniem wyborów prezydenckich? Analiza politycznego wizerunku prezydenta Słupska.

Press

Na rynku youtuberów i vlogerów robi się ciasno, więc niektórzy od razu uderzają w niszę. Zaś marketerzy coraz częściej myślą: dlaczego do kampanii brać tylko dużych influencerów, skoro za te same pieniądze można mieć kilku mniejszych? Przeczytaj w „Press”, czy mają rację.

Press

Najlepsze serwisy dla biegaczy – czytali i ocenili dla „Press” dziennikarze, którzy sami uprawiają ten sport. Przedstawiamy Top 12 witryn spośród ponad 20 analizowanych.

Zapraszamy do lektury.

(01.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo