Wydanie: PRESS 09-10/2017

Polecane przez freelancerów

Zapytaliśmy dziennikarzy, z którymi tytułami lub portalami współpracuje im się dobrze i dlaczego

O swoich doświadczeniach opowiedziało nam 22 freelancerów. Pytaliśmy o powody współpracy z danym tytułem czy serwisem, zasady, wymagania wobec autorów, wysokość wierszówek za teksty i terminowość płacenia. Z odpowiedzi widać, że najlepiej płacą tytuły dla kobiet. Że zwykle autor musi wybierać, czy publikuje w danym tytule raczej dla pieniędzy czy dla prestiżu. Że jakoś tak jest, iż redakcje prestiżowe wymagają od autorów więcej, a nad tekstami pracuje się bardziej. Oraz że freelancerzy raczej nie mogą dziś liczyć na zaliczki na teksty czy zwrot kosztów podróży.

Tyle ogółem, a poniżej publikujemy opinie na temat konkretnych tytułów i serwisów wskazanych przez freelancerów jako te, z którymi warto współpracować. Prezentację ułożyliśmy alfabetycznie, nazwiska dziennikarzy pozostawiamy do wiedzy redakcji.

Małgorzata Wyszyńska

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7255 (koszt 2,46 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.