Wydanie: PRESS 09-10/2017

Polecane przez freelancerów

Zapytaliśmy dziennikarzy, z którymi tytułami lub portalami współpracuje im się dobrze i dlaczego

O swoich doświadczeniach opowiedziało nam 22 freelancerów. Pytaliśmy o powody współpracy z danym tytułem czy serwisem, zasady, wymagania wobec autorów, wysokość wierszówek za teksty i terminowość płacenia. Z odpowiedzi widać, że najlepiej płacą tytuły dla kobiet. Że zwykle autor musi wybierać, czy publikuje w danym tytule raczej dla pieniędzy czy dla prestiżu. Że jakoś tak jest, iż redakcje prestiżowe wymagają od autorów więcej, a nad tekstami pracuje się bardziej. Oraz że freelancerzy raczej nie mogą dziś liczyć na zaliczki na teksty czy zwrot kosztów podróży.

Tyle ogółem, a poniżej publikujemy opinie na temat konkretnych tytułów i serwisów wskazanych przez freelancerów jako te, z którymi warto współpracować. Prezentację ułożyliśmy alfabetycznie, nazwiska dziennikarzy pozostawiamy do wiedzy redakcji.

Małgorzata Wyszyńska

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.