Spis treści:

 

Artykuł bezpłatny

Nie dać o sobie zapomnieć

Kiedyś bardziej polegaliśmy na autopromocji, która z racji zasięgów wystarczała do poinformowania widzów. Reklamowaliśmy ofertę na billboardach, siatkach wielkoformatowych i taka autopromocja zaspokajała potrzeby marketingowe. Dziś już nie – mówi przedstawiciel jednej z telewizji.

 

Artykuł bezpłatny

Życie i coś więcej

Zarówno w Polsce, jak i za granicą w kanałach lifestylowych zauważalny jest trend odchodzenia od programów stricte poradnikowych na rzecz formatów traktujących kulinaria czy wystrój wnętrz w sposób znacznie szerszy. A także współpracy w tym zakresie z rodzimymi celebrytami.

 

Artykuł bezpłatny

Prawa do emocji

Wciąż modny jest sport. Ale żadna telewizja sportowa nie może dziś istnieć w oderwaniu od internetowej rzeczywistości. Musi dbać zarówno o potrzeby telewidzów, jak i kibiców preferujących komputery czy smartfony. Tym bardziej, że coraz więcej osób, głównie młodych, chce być zawsze na bieżąco.

 

Artykuł bezpłatny

Szukasz wiedzy i inspiracji o efektywnej komunikacji mediowej?

Odwiedź tv.tvnmedia.pl. Jak umiejętnie wykorzystywać nowe trendy komunikacyjne, nie gubiąc przy tym sprawdzonych i efektywnych rozwiązań? Jak na bieżąco weryfikować skuteczność strategii mediowych?

 

Artykuł bezpłatny

W dobrym towarzystwie

Grupa telewizyjna HBO padła ofiarą hakerów – według magazyn „Hollywood Reporter” w wyniku ataku hakerskiego z systemu informatycznego HBO wykradziono m.in. scenariusze nowych odcinków „Gry o tron”. To nie kolejna zaczepna akcja promocyjna nadawcy, lecz rzeczywistość: najpopularniejsze seriale są dziś tak cennym łupem jak markowe towary.

 

Artykuł bezpłatny

Serial na smartfona

Serial robiony z myślą o emisji tylko w internecie nie powinien się różnić niczym od serialu telewizyjnego: najważniejsze, żeby produkcja była na wysokim poziomie i dobra – mówi Wojciech Kalarus, który występuje w „Uchu Prezesa” jako minister wojny Antoni.

 

Artykuł bezpłatny

Selektory muzyki

Muzyczne kanały telewizyjne i aplikacje to źródło inspiracji i wiedzy na temat najnowszych hitów. Oferują widzom dostęp do wyjątkowych wydarzeń muzycznych, największych światowych i lokalnych gwiazd, koncertów. Istotne jest jednak, żeby odbiorca wiedział, czego się po danym kanale spodziewać - jakiego rodzaju treści i gatunków muzycznych.

 

Artykuł bezpłatny

Widz chce wiedzieć

Przez 20 lat widzowie przeżywali fascynację formatami rozrywkowymi. Królowały teleturnieje, programy randkowe, rozmaite talent show. I choć rozrywka zawsze była i będzie istotą telewizji, z roku na rok rośnie grupa widzów szukających czegoś więcej. Stąd popularność kanałów dokumentalnych, popularnonaukowych, historycznych i podróżniczych.

 

Artykuł bezpłatny

SVoD czeka na boom

Wejście na rynek Netfliksa, a rok później debiut serwisu Showmax odbiły się w Polsce szerokim echem. Lecz chociaż serwisy subskrypcyjne podbiły serca i wyobraźnię Polaków, to jednak jeszcze nie portfele.

 

Artykuł bezpłatny

Jak to pokazać

Nadawcy wiedzą, że dziś kontent reklamy często decyduje o tym, czy dotrze ona z przekazem do ludzi. Nie liczy się już tylko, „co” przekazujemy w reklamie, ale przede wszystkim „jak”. Ma być ciekawie, zaskakująco, zachęcająco. I coraz częściej tak jest.

 

Artykuł bezpłatny

Twoje pięć minut

Co zrobić, żeby konsument obejrzał w całości reklamę w internecie? Są na to sposoby. Nad pomysłami zniechęcania internautów do klikania „skip add” na reklamach wideo w sieci głowią się spece w wielu agencjach reklamowych. Bo od dobrego pomysłu na reklamę, która ma być pokazywana w internecie, zależy w dużej mierze, czy widz się na niej zatrzyma.

 

Artykuł bezpłatny

Inspiracje z zachodu

Takich programów w polskiej telewizji jeszcze nie było. Prezentujemy formaty, które w ostatnich latach podbiły serca widzów w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Holandii.

Poprzednie numery