LPP

POMOGLIŚMY, BO TAK JUŻ MAMY

TEJ AKCJI WOLELIBYŚMY NIE MUSIEĆ KONTYNUOWAĆ

Wraz z zaostrzającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce wywołaną COVID-19 do LPP zaczęły napływać z różnych stron prośby o wsparcie – finansowe i rzeczowe. Odpowiedź firmy była natychmiastowa, a zainicjowany projekt #LPPpomaga w ciągu kilku tygodni rozrósł się do ogólnopolskiej akcji.

Od początku kluczowe było poznanie realnych potrzeb oraz indywidualne ustalenie z każdym z podmiotów formy i skali pomocy. Dlatego zarówno w czasie pierwszej, jak i drugiej odsłony akcji firma odpowiadała na kontakt ze strony placówek medycznych oraz sama podejmowała inicjatywy pomocowe.

W pierwszym etapie, realizowanym od połowy marca ub.r., spółka skupiła się na pomocy dla placówek medycznych, domów pomocy społecznej i fundacji zlokalizowanych w pobliżu jej siedzib – na Pomorzu i w Małopolsce. Szybko jednak rozszerzyła zasięg działania, docierając do ośrodków w innych regionach kraju. Do potrzebujących z 300 placówek w Polsce trafiło ponad 1 mln maseczek ochronnych, podopieczni 18 domów dla dzieci dostali 100 komputerów niezbędnych do zdalnej nauki, a gdańscy seniorzy – 870 obiadów. Ponadto szpitale z Trójmiasta i Krakowa otrzymały na zakup niezbędnego sprzętu 240 tys. zł ze sprzedaży kolekcji Eco Aware i Joyful marek Reserved, Mohito i Cropp.

Press

Jesienią wraz z ponownym wzrostem liczby zachorowań zdecydowano o kontynuowaniu projektu. Do personelu medycznego z Pomorza i Krakowa trafiło 20 tys. sztuk nowej odzieży pod kombinezony ochronne (warte 800 tys. zł), do pomorskich ratowników medycznych – 1 tys. pakietów energetycznych, a placówki medyczne otrzymały kolejne 400 tys. zł na zakup sprzętu i środków ochrony osobistej. W sumie wartość środków przekazanych w ramach obu akcji #LPPpomaga wyniosła niemal 7 mln zł.

Press

Za pośrednictwem organizacji społecznych, z którymi LPP podjęło współpracę, potrzebujący dostali również bawełniane maseczki i fartuchy ochronne, których szycie zainicjowali pracownicy LPP z biur spółki w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Stu wolontariuszy uszyło w sumie ponad 27 tys. maseczek i blisko 1,7 tys. fartuchów.

Akcja #LPPpomaga pokazała, że spółka zdała egzamin z odpowiedzialności, a wartości i chęć niesienia pomocy oraz idea wolontariatu pracowniczego są w niej silnie zakorzenione.

Press

KONTAKT

Sławomir Ronkowski
dyrektor komunikacji wewnętrznej i CSR
tel. 602 256 322
[email protected]

EFEKTY

BLISKO 7 MLN ZŁ WARTA BYŁA POMOC RZECZOWA I FINANSOWA, której LPP udzieliła potrzebującym, by wesprzeć ich w walce z pandemią i jej skutkami

PONAD 27 TYS. MASECZEK i blisko 1,7 tys. fartuchów uszyło 100 wolontariuszy z biur LPP w Gdańsku, Krakowie i Warszawie

PONAD 300 PLACÓWEK w całej Polsce otrzymało pomoc w ramach obu odsłon #LPPpomaga

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.