Wydanie: PRESS 01-02/2023

Fifa strzeliła samobója

Stosując terminologię futbolową: szejkowie chcieli wyjść z kontratakiem, ale zakiwali się jeszcze na własnej połowie

Dzień przed decydującym dla Serbów meczem na pytania dziennikarzy w Katarze odpowiadał ich selekcjoner Dragan Stojković. Wysłannik SportowychFaktów WP Dariusz Faron jednym stwierdzeniem – jak pisały potem media – „podpalił Serbię”.

– Moje pytanie dotyczy serbskich kibiców, którzy otwarcie wspierają Rosję – zaczął Faron, a Stojković i rzecznik reprezentacji Milan Vuković wyprostowali się na krzesełkach. – Skoro wiemy jasno, że Rosja zabija niewinnych ludzi na Ukrainie, czy zgadzacie się z tym, że to jest nie do zaakceptowania? Jakie jest wasze zdanie w tej sprawie? Czy wy też wspieracie Rosję? – dopytywał Faron.

TAM, GDZIE ŚPIĄ IMIGRANCI

– Przepraszamy, ale trener nie odpowie. Jeśli ktoś ma pytanie związane z meczem, to w porządku – stwierdził Vuković. Podobną formułkę wygłosił, gdy Neil Barker, dziennikarz Associated Press, dopytywał Marka Grujicia o flagę w szatni Serbii. Piłkarze wywiesili taką, na której Kosowo jest częścią Serbii. FIFA wszczęła postępowanie, ale Vuković znów ostro protestował: – Rozmawiamy tylko o piłce.

Piotr Wesołowicz

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.