Wydanie: PRESS 01-02/2023

Dostojewski od Giertycha

„Robi to dla publicity, jest youtuberem uzależnionym od kliknięć”, jednak „ma dobre źródła, choć nie potrafi ich wykorzystać”. Dziennikarze i chcieliby o Pińskim rozmawiać, i boją się

W grudniu 2022 roku, dosłownie dzień po tym, gdy Prawo i Sprawiedliwość ujawniło plany szkoleń wojskowych dla 220 tys. rezerwistów, Jan Piński przekonywał na YouTubie, że Jarosław Kaczyński zamierza wziąć opozycję w kamasze. Według niego „jest więcej niż pewne”, że PiS do wojska wyśle działaczy opozycji demokratycznej, by utrudnić im przeprowadzanie kampanii wyborczej do parlamentu.

Na swoim kanale Piński ma 149 tys. subskrybentów, więc nic dziwnego, że „Gazeta Wyborcza” nazywa go youtuberem. Oglądalność jego filmów waha się od kilku tysięcy do ponad miliona.

Im temat bardziej spiskowy, im mocniej związany ze służbami specjalnymi i politykami PiS, tym lepsza oglądalność. „Tajemnica rodziny Kaczyńskiego” miała ponad 828 tys. wyświetleń, a „Tymochowicz zdradza szczegóły, jak zamordowano Leppera” 493 tys. Dwa miesiące po uruchomieniu swojego kanału, w marcu 2021 roku, Piński wypuścił materiał: „Dlaczego Jarosław Kaczyński tak prześladuje LGBT? Wstydliwa tajemnica Kaczyńskiego”.

Szybko został pozwany przez Kaczyńskiego, a teraz się tym promuje.

Krzysztof Boczek

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.