Wydanie: PRESS 03-04/2022

Droga nie jest już tematem

Łatwo się pomylić, o którego Arkadego chodzi. Przed rozmową sam wkuwam drugie imiona i dopasowuję do osób. – To rodzinna tradycja, że najstarszy syn w naszej rodzinie dostaje imię Arkady – tłumaczą Fiedlerowie. Arkady Paweł, lat 45, to „numer trzy”

Dziadek nie przewraca się w grobie z powodu tych pana podróży?

– Dlaczego miałby się przewracać?

Dziadek nazywał się Arkady Fiedler: przemierzył niemal wszystkie kontynenty, żył wśród obcych ludów, na Madagaskarze miał romans z miejscową dziewczyną, napisał stos książek.

Wnuk też jest Arkadym. Żeby nie mylono go ze sławnym dziadkiem, na drugie imię dostał Paweł. Też podróżuje: dwa razy przejechał Afrykę (raz maluchem, raz autem elektrycznym), podróżował po Azji (też maluchem), na Nordkapp pojechał hybrydową toyotą.

– Dziadek płynął statkiem, poznawał miejscowe zwyczaje. A pan wszędzie na krótko, samochodem – wypominam wnukowi. – Gdzie tu romantyzm podróżowania?

– Myślę, że byłby ze mnie dumny, że mam swój sposób na podróże – broni się Arkady Paweł Fiedler.

Stanisław Zasada

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.