Wydanie: PRESS 03/2014

Delfin

Wawrzyniec Smoczyński buduje Politykę Insight, ale nie będzie to jego ostatnie słowo

Ksywka „Delfin”, którą nadali mu koledzy z tygodnika, wiele mówi o jego ambicjach i pozycji w wydawnictwie. Według nieoficjalnej giełdy nazwisk to właśnie on ma zostać w przyszłości następcą Jerzego Baczyńskiego na stanowisku redaktora naczelnego „Polityki”. 

Nie lubi pytań o dziadka ze strony matki, Jerzego Turowicza, legendarnego redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”. – Dziadek nie lubił powoływania się na koligacje rodzinne, sam też tego nie robię. Dla mnie był ważny jako członek rodziny, a nie osoba publiczna czy naczelny „Tygodnika Powszechnego” – ucina pytania o wpływ dziadka na jego karierę w dziennikarstwie. – Żadna w tym moja zasługa, że jestem jego wnukiem – kwituje.

Już jako dziecko Smoczyński trafił do książki, był pierwowzorem chłopca, który nie lubił klusek w „Kluseczkach” Małgorzaty Musierowicz. Rysunek przedstawiający małego Smoczyńskiego znalazł się na okładce. Magdalena Smoczyńska, matka Wawrzyńca, i znakomita pisarka dla dzieci były przyjaciółkami.

Małgorzata Wyszyńska

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.