Wydanie: PRESS 04/2012

Mobilne przeboje

M-commerce, czyli mobilne zakupy przez Internet, staje się przebojem również na polskim rynku. Aby z niego nie wypaść, wydawcy, banki i sklepy przygotowują coraz atrakcyjniejsze oferty

Widzisz interesujący produkt, fotografujesz go, kupujesz – te trzy czynności wystarczą, by stać się posiadaczem płyty z muzyką, książki lub filmu. Umożliwia to bezpłatna aplikacja SaveUp, stworzona przez polską firmę iTraff Technology. Zawiera już ponad 3 mln produktów. Z platformą współpracują m.in. Helion.pl, Weltbild.pl, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, wydawnictwo CH Beck, Prószyński i S-ka czy Audioteka.pl.

Całość działa dzięki innowacyjnej technologii rozpoznawania obrazów. Wystarczy zrobić zdjęcie produktu w księgarni, w gazecie, na plakacie w metrze lub na ekranie w autobusie. Po przeszukaniu bazy danych wybrany produkt możemy od razu zamówić do domu. Z SaveUp mogą korzystać posiadacze telefonów typu smartfon z systemami iOS (iPhone) oraz Android (m.in. HTC, Samsung). – Dzięki technologii zaszytej w SaveUp reklama drukowana staje się sklepem – mówi Arkadiusz Skuza, dyrektor generalny iTraff. Jego zdaniem to korzystne dla użytkowników i firm, które mogą wprowadzić zupełnie nowe kanały sprzedaży.

Aplikacji umożliwiających zakupy poprzez smartfona czy tablet jest dużo więcej. W samym App Store Apple’a jest ich ponad 500 tys. (użytkownicy ściągnęli aplikacje przeszło 25 mld razy).

Piotr Zieliński

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.