Dyrektorka generalna agencji AKPA  |  Przetarg Urzędu Transportu Kolejowego  |  Agencja fotograficzna East News na niewielkim minusie  |  Naziemny Puls 2 bez kontynuacji serialu  |  Zestawienie kanałów dokumentalnych  |  Widownia "Gliniarzy" w Polsacie  |  Kolejny sezon "Gogglebox" w TTV  |  Program Gabi Drzewieckiej w TVP 2  |  Instytut Zarządzania Informacją  |  Najpopularniejsze domeny w Polsce  |  Małgorzata Seck tworzy aplikację  |  Miesięcznik "Weranda Country"  |  Google uruchamia nowe raporty. Mają pomóc w analizie wyświetleń stron i w SEO  |  Rynek reklamy w pierwszym kwartale  |  Komfort zawiesza wybór agencji  |  Centrum Medyczne MediSpace  |  Trzy oferty w przetargu  |  Grono sponsorów Polskiego Związku Narciarskiego  |  WPP i Publicis powalczą o wart prawie 3 mld dol. budżet mediowy Coca-Coli  |  Meta częściowo wygrywa spór z KE przed unijnym sądem i zaczyna spór z Australią  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 44 newsy ze świata mediów i reklamy  | 

Dyrektorka generalna agencji AKPA  |  Przetarg Urzędu Transportu Kolejowego  |  Agencja fotograficzna East News na niewielkim minusie  |  Naziemny Puls 2 bez kontynuacji serialu  |  Zestawienie kanałów dokumentalnych  |  Widownia "Gliniarzy" w Polsacie  |  Kolejny sezon "Gogglebox" w TTV  |  Program Gabi Drzewieckiej w TVP 2  |  Instytut Zarządzania Informacją  |  Najpopularniejsze domeny w Polsce  |  Małgorzata Seck tworzy aplikację  |  Miesięcznik "Weranda Country"  |  Google uruchamia nowe raporty. Mają pomóc w analizie wyświetleń stron i w SEO  |  Rynek reklamy w pierwszym kwartale  |  Komfort zawiesza wybór agencji  |  Centrum Medyczne MediSpace  |  Trzy oferty w przetargu  |  Grono sponsorów Polskiego Związku Narciarskiego  |  WPP i Publicis powalczą o wart prawie 3 mld dol. budżet mediowy Coca-Coli  |  Meta częściowo wygrywa spór z KE przed unijnym sądem i zaczyna spór z Australią  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 44 newsy ze świata mediów i reklamy  | 

Dyrektorka generalna agencji AKPA  |  Przetarg Urzędu Transportu Kolejowego  |  Agencja fotograficzna East News na niewielkim minusie  |  Naziemny Puls 2 bez kontynuacji serialu  |  Zestawienie kanałów dokumentalnych  |  Widownia "Gliniarzy" w Polsacie  |  Kolejny sezon "Gogglebox" w TTV  |  Program Gabi Drzewieckiej w TVP 2  |  Instytut Zarządzania Informacją  |  Najpopularniejsze domeny w Polsce  |  Małgorzata Seck tworzy aplikację  |  Miesięcznik "Weranda Country"  |  Google uruchamia nowe raporty. Mają pomóc w analizie wyświetleń stron i w SEO  |  Rynek reklamy w pierwszym kwartale  |  Komfort zawiesza wybór agencji  |  Centrum Medyczne MediSpace  |  Trzy oferty w przetargu  |  Grono sponsorów Polskiego Związku Narciarskiego  |  WPP i Publicis powalczą o wart prawie 3 mld dol. budżet mediowy Coca-Coli  |  Meta częściowo wygrywa spór z KE przed unijnym sądem i zaczyna spór z Australią  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 44 newsy ze świata mediów i reklamy  | 

Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 03, 2025

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Eurozet wypłaci 55 mln zł dywidendy Agorze

Spółka Eurozet, której prezesem jest Adam Fijałkowski, zwiększyła zysk netto o 35,7 proc. (fot. Andrzej Lange/PAP)

Agora dostanie 55 mln zł dywidendy od Eurozetu za 2024 rok. Łącznie nadawca Radia Zet od 2019 roku wypłaci spółce 162,7 mln zł.

Jak wynika ze sprawozdania w Krajowym Rejestrze Sądowym spółka Eurozet w 2024 roku miała 294,6 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 21,7 proc.), z czego 279,1 mln zł pochodziło z kampanii reklamowych - zarówno radiowych, jak i internetowych (wzrost o 23,9 proc.). Z kolei koszty działalności operacyjnej pochłonęły 246,6 mln zł (o 19,2 proc. więcej).

Zysk netto Eurozetu wzrósł o 35,7 proc. - z 29,1 mln zł w 2023 roku do 39,5 mln zł w 2024 roku. Zysk w całości zostanie przeznaczony na wypłatę dywidendy dla jedynego wspólnika, czyli Agory. Dodatkowo trafi na nią 15,6 mln zł z istniejącego kapitału zapasowego. Pod koniec czerwca Agora otrzymała już 25 mln zł, a pozostałe 30 mln zł ma dostać 31 grudnia 2025 roku.

Będzie to najwyższa dywidenda, jaką Eurozet przekaże Agorze. Nadawca za 2023 rok wypłacił spółce 29,1 mln zł, za 2022 rok - 19,4 mln zł, za 2021 rok - 24 mln zł, za 2020 rok - 16 mln zł, za 2019 rok - 12 mln zł, a za 2018 rok - 7,2 mln zł. Łącznie do Agory trafi od Eurozetu 162,7 mln zł dywidendy (w sumie na ten cel w tym czasie przeznaczono 279,9 mln zł).

Agora zainwestowała w Eurozet w lutym 2019 roku, kiedy za 130 mln zł kupiła 40 proc. udziałów w spółce. Od końca lutego 2022 roku - dzięki nabyciu kolejnych 11 proc. za ok. 40 mln zł - miała 51 proc. udziałów, a jedynym właścicielem stała się pod koniec czerwca 2024 roku (cena pozostałych 49 proc. wyniosła ok. 170 mln zł).

W 2024 roku stacje Grupy Eurozet uzyskały 26,5 proc. udziału w czasie słuchania, co oznaczało wzrost z 26,2 proc. w 2023 roku (badanie Radio Track).

(KOZ, 03.07.2025)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.