Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 10, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maksymilian Maszenda z byłej ekipy "Wiadomości" TVP idzie do Telewizji Republika

Maszenda współpracował też z Polskim Radiem (screen: YouTube/PolskieRadio24_pl)

Do zespołu Telewizji Republika dołączył Maksymilian Maszenda. Był związany z TVP w czasie, gdy była ona kontrolowana przez Prawo i Sprawiedliwość.

– Maksymilian Maszenda jest reporterem programu "Dzisiaj". Będzie przygotowywał relacje reporterskie zarówno z Polski, jak i z zagranicy – przekazał "Preserwisowi" Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny i prezes Telewizji Republika.

Maszenda jednym z autorów propagandy w "Wiadomościach"

Maksymilian Maszenda był reporterem "Wiadomości" TVP 1 i korespondentem TVP we Francji. Prowadził też audycje w Programie III Polskiego Radia.

Czytaj też: Sąd uchylił karę nałożoną przez Świrskiego na Tok FM za krytykę podręcznika do HiT

Maszenda jest jednym z autorów propagandowych materiałów "Wiadomości". Jak w czerwcu 2020 podawało Towarzystwo Dziennikarskie, ostatniego dnia przed ciszą wyborczą padł rekord długości materiału oskarżającego kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

"Przez 7 minut Maksymilian Maszenda formalnie sprawdzał, czy program wyborczy Trzaskowskiego, ogłoszony poprzedniego wieczora, jest plagiatem. Faktycznie – powtarzał wszystkie oskarżenia, jakie dotychczas »Wiadomości« wysuwały pod adresem tego kandydata" – można było przeczytać w przeprowadzonej przez Towarzystwo Dziennikarskie analizie głównych programów informacyjnych.

Ostatnio do Telewizji Republika dołączył też Marcin Szewczak, również były reporter "Wiadomości".

Czytaj też: Z powodu awarii w drukarni „Tygodnik Powszechny” ma opóźnienie w dystrybucji

(MNIE, 10.07.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.