Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 09, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk chce oddalenia pozwu o przejęcie Twittera niezgodnie z zasadami

Elon Musk przyznaje się do błędu, ale nie do nieuczciwości (fot. Wikimedia Commons/Trevor Cokley)

Elon Musk chce oddalenia pozwu złożonego przez byłych akcjonariuszy Twittera, którzy twierdzą, że na początku 2022 roku zwlekał zbyt długo z ujawnieniem swoich dużych udziałów w spółce, manipulując później cenami akcji. Musk twierdzi, że był to z jego strony po prostu błąd.

Inwestorzy biorący udział w pozwie zbiorowym oświadczyli, że Musk i jego menedżer ds. majątku Jared Birchall wiedzieli, iż przepis amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd nakłada obowiązek ujawnienia do 24 marca 2022 roku kupna 5 proc. Twittera. Odczekali jednak kolejnych 11 dni.

Czytaj też: CEO platformy X skonfliktowana z Muskiem. Linda Yaccarino zwalnia swojego zastępcę

Zdaniem inwestorów pozwoliło to Muskowi kupić więcej akcji po niskich cenach, oszczędzając ponad 200 mln dol. Wartość Twittera, obecnie znanego jako X, wzrosła 4 kwietnia 2022 o 27 proc. po tym, jak Musk ujawnił swoje 9,2 proc. udziałów.

Musk zaprzeczył także twierdzeniom inwestorów, jakoby anonimowy bankier z Morgan Stanley pomógł opracować strategię handlową mającą na celu gromadzenie akcji Twittera bez powiadamiania rynku.

Ostatecznie w październiku 2022 roku Musk kupił Twitter z siedzibą w San Francisco za 44 mld dol.

Czytaj też: Threads kończą rok. Najnowszy serwis Meta ma 175 mln miesięcznych użytkowników

(MAC, 09.07.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.