Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 04, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Threads kończą rok. Najnowszy serwis Meta ma 175 mln miesięcznych użytkowników

Mark Zuckerberg uznaje Threads za sukces Meta Platforms (fot. Wikimedia Commons/Anthony Quintano)

Threads, najnowszy z serwisów społecznościowych Meta Platforms, ma ponad 175 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. Poinformował o tym w środę dyrektor generalny koncernu Mark Zuckerberg, dwa dni przed drugą rocznicą powstania serwisu.

"Co za rok” - napisał Zuckerberg w poście w Threads. W lutym oszacował liczbę MAU (Monthly Active User) Threads na ponad 150 milionów.

Miesięczna liczba użytkowników daje jedynie ograniczony obraz popularności Threads (Wątków). Nie ujawnia kluczowych wskaźników, takich jak dzienna liczba aktywnych użytkowników i średni czas spędzony na użytkownika.

Czytaj też: Telewizja Republika na razie pozostanie na lokalnych multipleksach telewizyjnych

Threads, będący konkurentem X Elona Muska, znanego wcześniej jako Twitter, trafił do sklepów z aplikacjami 5 lipca ubiegłego roku i w niecały tydzień zdobył 100 milionów użytkowników. Początkowy wzrost był częściowo spowodowany łatwym sposobem konfigurowania profili Threads przez użytkowników popularnej platformy Instagram. Część użytkowników później zrezygnowała.

Threads nie zawierają reklam i jako takie zarabiają dla Meta niewiele lub wcale. Platforma pojawiła się niedawno w Fediverse - grupie serwisów społecznościowych obsługujących protokół ActivityPub, których użytkownicy mogą wchodzić w interakcje na tych platformach.

(MAC, 04.07.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.