Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 07, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Opóźnia się premiera kontynuacji serialu "Reset" w TV Republika, ale "prace kończą się"

Autorami "Zgody" są Sławomir Cenckiewicz i Michał Rachoń (screen: YouTube/Telewizja Republika)

W maju TV Republika miała rozpocząć emisję serialu dokumentalnego "Zgoda", będącego kontynuacją serialu "Reset" Sławomira Cenckiewicza i Michała Rachonia, emitowanego w Telewizji Polskiej. Premiery wciąż jednak nie było.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny i prezes TV Republika, przyznaje, że premiera przesuwa się, ale podkreśla, że prace nad serialem już się kończą. Pytany, czy premiera odbędzie się w czerwcu, odpowiada, że raczej tak.

Pierwotnie zapowiadano, że emisja będzie odbywała się raz w tygodniu i rozpocznie się jeszcze przed tegorocznym Bożym Ciałem, które wypadało 30 maja. Serial ma być nadawany o godz. 20 i - tak jak w TVP Info - ma mieć też kontynuację w formie rozmowy w studiu.

Czytaj też: W radiowej Jedynce transmisje meczów Polaków na Euro 2024

"Nowy serial dokumentalny odsłaniający kulisy rosyjskich wpływów i pracy moskiewskiej agentury w Polsce, przygotowany przez autorów słynnego »Resetu«" - zapowiadał w maju w serwisie X Jarosław Olechowski, szef wydawców TV Republika.

TV Republika pokazywała już serial "Reset", przygotowany dla TVP. Według Nielsen Media drugi sezon "Resetu" przyciągał późnym latem i wczesną jesienią 2023 średnio 1,31 mln widzów TVP 1 i TVP Info, czyli ponad 200 tys. mniej niż pierwszy sezon, emitowany latem 2023 roku. Autorzy "Resetu" oskarżali polityków obecnego rządu o wysługiwanie się putinowskiej Rosji. Chodziło zwłaszcza o Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego. Z powodu propagandowego charakteru serialu Edward Lucas, ekspert od relacji Zachodu z Rosją i wieloletni dziennikarz oraz redaktor "The Economist", zażądał wycofania swoich wypowiedzi udzielonych Michałowi Rachoniowi na potrzeby serialu.

(MNIE, 07.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.