Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 23, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spółka Polskie Wolne Media z grupy MWE Networks wystartowała w konkursie na nadawanie na MUX 8

Stacji na MUX 8 ma być docelowo siedem (fot. Pixabay.com)

W konkursie, w którym do obsadzenia są dwa wolne miejsca na ósmym multipleksie naziemnym, wystartowała też spółka Polskie Wolne Media z grupy MWE Networks.

Potwierdził nam to Michał Winnicki, właściciel grupy. Nie odpowiedział jednak na pytanie o nazwę zgłoszonego kanału.

Spółkę Polskie Wolne Media zarejestrowano 13 maja. Jej jedynym akcjonariuszem jest spółka MWE Media. Dyrektorem Polskich Wolnych Mediów został Marcin Kowalski, stojący na czele spółek telewizyjnych grupy MWE Networks.

W konkursie na miejsca na MUX 8 startuje też Telewizja Republika z kanałem publicystyczno-informacyjnym Republika. Zgłoszenia nadawców były przyjmowane do poniedziałku. W konkursie nie biorą udziału czołowi nadawcy, jak Telewizja Polsat i TVN Warner Bros. Discovery.

MUX 8 od początku nie był brany pod uwagę przy tzw. refarmingu, który wiązał się ze zmianą standardu naziemnego. W konsekwencji kanały dostępne na ósmym multipleksie mogą być nadal odbierane także na starszych dekoderach i telewizorach. Jednocześnie MUX 8 ma faktyczny mniejszy zasięg od innych multipleksów ogólnopolskich (nadaje w innym paśmie i w większości w innej polaryzacji niż pozostałe MUX). Obecnie Emitel, operator MUX 8, stara się w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej o zmianę rezerwacji częstotliwości multipleksu poprzez możliwość nadawania w nowym standardzie, a w konsekwencji podniesienia jakości obrazu kanałów do HD.

Stacji na MUX 8 ma być docelowo siedem. Obecnie jest ich pięć: Nowa TV (Grupa Polsat Plus), Metro (TVN Warner Bros. Discovery), Zoom TV (Grupa Kino Polska), Telewizja WP (Wirtualna Polska Media) i ViDoc TV (Red Carpet Media Group).

(MNIE, 23.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.