Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 23, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TV Republika pokaże kontynuację serialu dokumentalnego "Reset"

Autorami "Zgody" są Sławomir Cenckiewicz i Michał Rachoń (screen: YouTube/Telewizja Republika)

Jeszcze w maju TV Republika rozpocznie emisję serialu dokumentalnego "Zgoda", który będzie kontynuacją serialu "Reset" Sławomira Cenckiewicza i Michała Rachonia, nadawanego w TVP.

Jak przekazał "Presserwisowi" Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny i prezes TV Republika, emisja będzie odbywała się raz w tygodniu i rozpocznie się jeszcze przed tegorocznym Bożym Ciałem, które wypada 30 maja. Stacja nie ujawnia dokładnej daty premiery. Jak podano na Tvrepublika.pl, serial ma być nadawany o 20 i tak jak w TVP Info będzie miał też kontynuację w formie rozmowy w studiu.

"Nowy serial dokumentalny odsłaniający kulisy rosyjskich wpływów i pracy moskiewskiej agentury w Polsce, przygotowany przez autorów słynnego »Resetu«" - napisał w serwisie X Jarosław Olechowski, szef wydawców TV Republika.

TV Republika pokazywała już poprzednie odcinki "Resetu", powstałe dla TVP.

Według Nielsen Media, drugi sezon serialu "Reset" przyciągał późnym latem i wczesną jesienią 2023 średnio 1,31 mln widzów TVP 1 i TVP Info, czyli ponad 200 tys. mniej niż pierwszy latem 2023. Autorzy "Resetu" oskarżali polityków obecnego rządu o wysługiwanie się putinowskiej Rosji. Chodziło zwłaszcza o Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego. Z powodu propagandowego charakteru serialu Edward Lucas, ekspert od relacji Zachodu z Rosją i wieloletni dziennikarz oraz redaktor "The Economist", zażądał wycofania swoich wypowiedzi udzielonych Rachoniowi na potrzeby serialu.

(MNIE, 23.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.