Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 20, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Magdalena Ogórek przeprasza posła Halickiego za materiał TVP z 2019 roku

"Oświadczam, że przed emisją przedmiotowego programu nie znałam jego scenariusza, bowiem został on przygotowany m.in. przez Telewizyjną Agencję Informacyjną, a ja jedynie odczytywałam wcześniej przygotowany tekst" - napisała Magdalena Ogórek na platformie X (Twitter.com/ogorekmagda)

Magdalena Ogórek wystosowała oficjalne przeprosiny do posła Platformy Obywatelskiej Andrzeja Halickiego za zniesławiający go materiał, odczytany przez nią na wizji, wyemitowany na antenie Telewizji Polskiej jesienią 2019 roku.

"Przed emisją przedmiotowego programu nie znałam jego scenariusza, bowiem został on przygotowany m.in. przez Telewizyjną Agencję Informacyjną, a ja jedynie odczytywałam wcześniej przygotowany tekst" - napisała na platformie X. 

Czytaj też: 10 mln zł sięga suma roszczeń za pomówienia w materiałach TVP. "Kompromitacja”

Andrzej Halicki już jesienią 2019 udostępnił wspomniany materiał z podpisem "Tak kłamią propagandyści zatrudnieni w TVP" i zapowiedział podjęcie kroków prawnych. Chodzi o materiał wyemitowany w październiku 2019 roku sugerujący, że Andrzej Halicki i Radosław Sikorski uczestniczyli w zorganizowanym ataku na Janusza Wojciechowskiego, kandydata rządu na stanowisko unijnego komisarza ds. rolnictwa. Wówczas obaj zapowiedzieli w mediach społecznościowych, że wyciągną konsekwencje wobec TVP. Do tej pory to się nie wydarzyło.

(MAC, 20.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.