Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 08, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Ziemiec z kanałem na YouTube. Mają go tworzyć konserwatywni dziennikarze

Pierwszym filmem, który został opublikowany na kanale, są odpowiedzi Ziemca na pytania internautów (screen: YouTube/Otwarta Konserwa)

Były dziennikarz Telewizji Polskiej Krzysztof Ziemiec rusza z kanałem Otwarta Konserwa na YouTube. Kanał ma być tworzony nie tylko przez niego, ale też przez innych dziennikarzy. Ich nazwisk Ziemiec nie ujawnia. Nie podaje ich też redakcja kanału, tłumacząc to trwającymi negocjacjami.

– Możemy jednak zdradzić, że pierwsze nazwiska pojawią się jeszcze w tym miesiącu lub na początku przyszłego – przekazała nam redakcja Otwartej Konserwy.

"Kanał utrzymuje się z kilku źródeł"

Pierwszym filmem, który został opublikowany na kanale, są odpowiedzi Ziemca na pytania internautów. W ofercie Otwartej Konserwy mają znaleźć się m.in. rozmowy, programy rozrywkowe, historyczne i dotyczące zagadek kryminalnych z przeszłości.

Czytaj też: Rafał Ziemkiewicz skazany na 4 miesiące ograniczenia wolności. Za znieważenie aktywisty

"Otwarta Konserwa to nowy kanał na polskim YouTubie tworzony przez kolektyw doświadczonych dziennikarzy, którym równie bliskie są konserwatywne poglądy jak też otwartość na dyskusję i inny punkt widzenia. W naszych programach będziemy rozmawiali o sprawach ważnych – polityce, społeczeństwie, sprawach międzynarodowych, kulturze. Nie ogranicza nas czas antenowy ani żadne ramówki – chcemy tworzyć ten kanał razem z Wami" – podano w opisie kanału Otwarta Konserwa. Jego nazwa ma nawiązywać do konserwatyzmu.

We wtorek wieczorem kanał miał ok. 800 subskrybentów, a pierwszy film ok. 3,5 tys. wyświetleń.

– Kanał utrzymuje się z kilku źródeł – finansuje nas prywatny biznes oraz wpływy z reklam. W niedalekiej przyszłości planujemy otwarcie Patronite oraz uruchomienie sklepu z gadżetami dla sympatyków Otwartej Konserwy – przekazała nam redakcja kanału.

Ziemiec rozstał się z TVP, ale nadal pracuje w RMF FM

W marcu informowaliśmy, że Krzysztof Ziemiec rozstał się z Telewizją Polską. Do połowy grudnia był jedną z twarzy "Teleexpressu" TVP 1.

Czytaj też: Ilu pracowników TVP zatrudniła od 20 grudnia? Spółka nie ujawnia

Poza "Teleexpressem" prowadził też "Studio Zachód" w TVP Info, "Między słowami" w TVP Info, "Balans bieli" w TVP 1 i "Kwadrans polityczny" w TVP 1. W przeszłości był gospodarzem "Wiadomości", ale w 2019 przeszedł stamtąd do redakcji "Teleexpressu".

We wrześniu 2022 przewodził prezentacji raportu o stratach poniesionych przez Polskę ze strony Niemiec w czasie II wojny światowej. Raport przygotowali politycy Prawa i Sprawiedliwości. W TVP pracował od 2004 roku, z przerwą w 2007 i 2008, gdy związał się z TV Puls. Do Telewizji Polskiej powrócił w 2009 roku.

Nadal pracuje w RMF FM, gdzie prowadzi audycję "Gość Krzysztofa Ziemca".

Czytaj też: Piotrowi Pacewiczowi trochę ciąży majątek, ale pomaga fakt, że jest lubiany

(MNIE, 08.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.