Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 07, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ilu pracowników TVP zatrudniła od 20 grudnia? Spółka nie ujawnia

TVP nie odpowiedziała na pytanie, ilu pracowników zatrudniła, w tym ilu na stanowiska dyrektorskie (fot. Darek Delmanowicz/PAP)

Telewizja Polska nie chce podać, ilu pracowników zatrudniła od 20 grudnia 2023 roku, czyli dnia zmian w spółce. Informacje na ten temat chcieliśmy uzyskać w trybie dostępu do informacji publicznej i to dwukrotnie.

Pierwszy wniosek o udostępnienie informacji publicznej złożyliśmy 28 lutego. Zapytaliśmy spółkę, z iloma osobami zawarła umowę o pracę od 20 grudnia do 27 lutego, jaka część z nich objęła stanowisko dyrektora lub wicedyrektora, a także ile osób na umowę o pracę zostało przyjętych w tym okresie w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Czytaj też: TVP chce zlikwidować też internetowe kanały TVP Kultura2, TVP ABC2 i TVP Historia2

Kolejny wniosek złożyliśmy 19 kwietnia. Interesowały nas również przyjęcia pracowników do TVP (w tym TAI), ale tym razem do 18 kwietnia. Maksymalny 14-dniowy termin na udostępnienie informacji minął, a żadnej odpowiedzi i tym razem nie dostaliśmy.

(KOZ, 07.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.