Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 01, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ATM Grupa w 2023 roku z mniejszymi przychodami i niższym zyskiem

Z produkcji telewizyjnej i filmowej grupa uzyskała 148,3 mln zł (fot. materiały prasowe)

Grupa kapitałowa ATM Grupa w 2023 roku wypracowała 28 mln zł zysku netto przy wynoszących 236 mln zł przychodach ze sprzedaży oraz dotacji do produkcji telewizyjnej i filmowej.

W porównaniu z 2022 wspomniane przychody grupy spadły o 21,5 proc. Zysk netto poszedł w dół o 37 proc.

Czytaj też: Kino Polska TV połączy się ze spółką nadającą Stopklatkę. "Optymalizacja kosztów"

Z produkcji telewizyjnej i filmowej grupa uzyskała 148,3 mln zł (wzrost o 3,8 proc.).

Segment zarządzania aktywami trwałymi, obejmujący usługi pomocnicze m.in. dla produkcji telewizyjnej, filmowej i teatralnej (np. wozy HD, usługi dźwiękowe, montażowe, operatorskie i wynajem studiów), dał grupie 70,7 mln zł (spadek o 9,3 proc.). Są to przychody od kontrahentów zewnętrznych.

Działalność deweloperska ATM Grupy wygenerowała 15,3 mln zł przychodów (80,4 proc. w dół, spadek z 78,3 mln zł). Jak tłumaczy grupa, spadek jest związany ze sprzedażą mniejszej liczby jednostek mieszkalnych niż w 2022.

Do końca 2023 roku na 46 antenach można było oglądać 52 produkcje ATM Grupy. Są to m.in. "Pierwsza miłość" dla Polsatu, "Sprawiedliwi. Wydział Kryminalny" dla TV 4 czy "Więzienie" dla Polsat Play.

Czytaj też: Polsat Box Go przyspiesza premierę serialu "Zdrada". Karczmarczyk, Ogrodnik, Małaszyński

"Był to niełatwy rok dla branży audiowizualnej ze względu na zawirowania, jakie wywołało wycofanie się z rynku serwisu Viaplay, wciąż trudna sytuacja, jeśli chodzi o frekwencję na polskich filmach i zmiany w strategii Netflixa. Wiele projektów na rynku nie trafiło do realizacji. Tym bardziej cieszymy się, że w naszym przypadku kluczowy segment produkcji poprawiał swoje wyniki" – napisał w liście do akcjonariuszy Andrzej Muszyński, prezes zarządu ATM Grupy.

Grupę kontrolują Dorota Michalak-Kurzewska i Tomasz Kurzewski.

Czytaj też: Dziewięć polskich tytułów oryginalnych w bibliotece Netflixa do końca 2024 roku

(MNIE, 01.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.