Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 29, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kino Polska TV połączy się ze spółką nadającą Stopklatkę. "Optymalizacja kosztów"

W 2023 roku naziemna Stopklatka rok do roku nieznacznie obniżyła swoje przychody, do poziomu 43,9 mln zł (fot. materiały prasowe)

Spółka Kino Polska TV (Grupa Kino Polska) chce połączyć się ze swoją spółką zależną Stopklatka, nadawcą kanału naziemnego o tej samej nazwie.

Jak uzasadniono, decyzja wynika z potrzeby uproszczenia struktury organizacyjnej Grupy Kino Polska. "Połączenie spółek wzmocni synergię działań w ramach Grupy, a także umożliwi optymalizację kosztów jej funkcjonowania, w szczególności pozwoli na obniżenie kosztów zarządzania, pracy, marketingu oraz wydatków na świadczenie usług" – napisano w raporcie giełdowym.

Czytaj też: Skarga w KRRiT na program z Dagmarą Kaźmierską. Player usunął produkcje z jej udziałem

Jak dodano, jednym z elementów procesu połączenia jest uzyskanie zgody przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na przejście uprawnień z koncesji na rozpowszechnianie kanału Stopklatka ze spółki Stopklatka na Kino Polska TV.

W 2023 roku naziemna Stopklatka rok do roku nieznacznie obniżyła przychody, do poziomu 43,9 mln zł (1 proc. mniej). Grupa tłumaczyła to zmianą systemu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Zysk stacji wyniósł 115 tys. zł wobec 6,7 mln zł na plusie w 2022.

Według Nielsen Media w 2023 roku Stopklatka miała 1,15 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ (1,12 proc. w 2022) i 1,17 proc. w grupie komercyjnej 16-59 (1,25 proc. w 2022).

Z kolei cała Grupa Kino Polska (nadająca m.in. Kino Polska, Zoom TV, FilmBox) w 2023 roku zanotowała 294,2 mln zł przychodów i 51,9 mln zł zysku netto. Rok do roku przychody wzrosły o 3,3 proc. Jak podaje grupa, głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Z kolei zysk netto poszedł w górę o 8,8 proc.

Czytaj też: Duży TVN. Kanał TVN 24 stworzony jako niszowy jest dziś pierwszy na rynku

(MNIE, 29.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.