Temat: telewizja

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 29, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Aleksandra Pawlicka odchodzi z „Newsweek Polska”. W TVP Info ma prowadzić publicystykę

W Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, której podlega TVP Info, trwają ostatnie uzgodnienia dotyczące tego, kiedy i jakie programy ma prowadzić Aleksandra Pawlicka (screen: YouTube/Onet Rano)

Aleksandra Pawlicka po ponad 12 latach pracy w tygodniku „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska) przechodzi do TVP Info. Ma tam prowadzić programy publicystyczne i rozmowy z gośćmi – wynika z informacji "Presserwisu".

W Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, której podlega TVP Info, trwają ostatnie uzgodnienia dotyczące tego, kiedy i jakie programy ma prowadzić Aleksandra Pawlicka. Najprawdopodobniej będą to poranne rozmowy polityczne i godzinny program publicystyczny w środy. Z naszych informacji wynika, że może to być „Kontrapunkt”, nadawany w dni powszednie w paśmie 17.30-18.30.

Czytaj też: Bianka Mikołajewska odchodzi z Wirtualnej Polski. Ma mieć magazyn w TVP

Aleksandra Pawlicka do „Newsweek Polska” przeszła w 2012 roku razem z grupą dziennikarzy tygodnika „Wprost”. Do „Newsweeka” ściągnął ich Tomasz Lis, który po tym, jak przestał być redaktorem naczelnym „Wprost”, objął stanowisko naczelnego „Newsweek Polska”. W „Newsweeku” Pawlicka zajmowała się m.in. tematyką polityczną. Wcześniej pracowała w tygodniku „Przekrój” i polskiej sekcji BBC.

W ubiegły czwartek rezygnację z funkcji redaktora naczelnego ogłosił zespołowi Tomasz Sekielski. Na początku kwietnia z „Newsweeka” odeszła Renata Grochal, która obecnie w radiowej Trójce prowadzi poranną audycję „Bez uników”.

Czytaj też: Andrzej Morozowski zniknął z TVN 24. Dochodzi do zdrowia po operacji

(MAK, 29.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.