Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 22, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Do Polsatu powrócą kabarety, ale na razie tylko archiwalne. "Padło magiczne »przepraszam«"

Program ma zostać pokazany 26 maja (screen: YouTube/Polsat)

Do Polsatu po kilkumiesięcznej przerwie powrócą kabarety. Pod koniec maja stacja planuje emisję "Tak było – 20 lat Sopockiego Hitu Kabaretowego".

Program ma zostać pokazany wieczorem 26 maja, czyli po koncertach Polsat SuperHit Festiwal 2024, które odbędą się 24 i 25 maja.

Robert Górski: "Nowy prezes zaprosił nas na spotkanie"

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, najprawdopodobniej nie będzie to premierowy program, ale montaż różnych skeczy z archiwum. W przeszłości trzeciego dnia Polsat SuperHit Festiwal w Operze Leśnej w Sopocie odbywał się nadawany na żywo kabareton. Tym razem sprzedaż biletów obejmuje tylko dwa pierwsze dni.

Czytaj też: W Telewizji Polskiej myślą o wznowieniu serialu komediowego "Rodzinka.pl"

"W Polsacie jest nowy prezes (Piotr Żak – przyp. red.), który zaprosił nas na spotkanie. Padło magiczne słowo »przepraszam«. Padło zaproszenie z powrotem do odnowionej telewizji, która nie powtórzy minionych błędów" – mówił w drugiej połowie marca w Kanale Zero Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Górski przekazał "Presserwisowi", że nie jest zaangażowany w projekt "Tak było – 20 lat Sopockiego Hitu Kabaretowego". Zaprosił za to na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu w TVP, gdzie po latach przerwy powrócą kabarety.

Edward Miszczak: "Pewnie musiało się tak stać"

W październiku Polsat zawiesił emisję "Kabaretu na żywo. Młodzi i moralni" i innych cykli kabaretowych, nie podając powodów takiej decyzji. Kabareciarze wiązali to z sytuacją polityczną. – Chyba są tam jakieś deale z odchodząca władzą, o których nie mamy pojęcia – mówił jesienią "Presserwisowi" Robert Górski.

Czytaj też: Tomasz Duklanowski ma zapłacić Radiu Szczecin 45 tys. zł za bezprawne porzucenie pracy

Ponadto już przed wyborami Polsat usunął z internetu swoje kabaretowe archiwum z ostatnich miesięcy, tłumacząc to wykorzystywaniem programów stacji w kampanii.

– Kabarety są czułym, rozedrganym projektem. Nienawidzą, jak ktoś nie chce im czegoś pokazać albo mówi, że jest za ostre, bo czasami jest za ostre – mówił nam na początku lutego Edward Miszczak, dyrektor programowy Telewizji Polsat. – Żałuję, że tak się stało, ale pewnie musiało się stać. Przyjęliśmy ich, jak odeszli z telewizji publicznej. Od nas odejdą pewnie do telewizji publicznej, może wrócą. My jesteśmy otwarci na ich powrót – dodawał.

Czytaj też: Kobieta i życie. W mediach na kierowniczych stanowiskach jest wciąż za mało kobiet

(MNIE, 22.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.