Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 17, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dariusz Szpakowski skomentuje w TVP finał Euro 2024. Ekipa stacji ma liczyć ok. 120 osób

Dariusz Szpakowski podczas Euro 2024 skomentuje mecz Polska - Austria i finał turnieju (screen: YouTube/Kanał Zero)

Ekipa Telewizji Polskiej na piłkarskie Mistrzostwa Europy w Niemczech liczyć ma około 120 osób, w tym około 50 reporterów, komentatorów i ekspertów – mówi "Presserwisowi" Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport. Komentatorem meczu finałowego będzie Dariusz Szpakowski.

Mecz otwarcia pomiędzy Niemcami a Szkocją 14 czerwca skomentuje Mateusz Borek. Tak jak pierwsze podczas turnieju spotkanie Polaków z Holandią (w niedzielę 16 czerwca o 15).

Ponad sto meczów Szpakowskiego w latach 1978-2022

Szpakowski dostał mecz z Austrią (w piątek 21 czerwca o 18). Na ostatni grupowy występ biało-czerwonych z Francją (we wtorek 25 czerwca o 18) został wyznaczony Jacek Laskowski.

Czytaj też: Maria Stepan z TVP przechodzi do Kanału Zero. Pracowała wiele lat w "Wiadomościach"

Dariusz Szpakowski komentował również finał mistrzostw świata w Katarze pomiędzy Argentyną a Francją (18 grudnia 2022 roku). Jeszcze przed startem turnieju zapowiedział, że będzie to jego ostatni mundial (12. w roli komentatora). 

Do komentowania wrócił 26 marca br. na barażowy mecz Walii z Polską, decydujący o udziale w finałach Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni zremisowali bezbramkowo, a następnie rzutami karnymi wywalczyli awans.

Szpakowski – który 15 maja skończy 73 lata – od 1976 roku dla Polskiego Radia, a później dla Telewizji Polskiej relacjonuje wydarzenia sportowe, przede wszystkim piłkarskie, w tym igrzyska olimpijskie, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy i Ligę Mistrzów. W latach 1978-2022 skomentował ponad sto meczów w ramach dwunastu turniejów finałowych piłkarskich Mistrzostw Świata.

Wszystkie 51 meczów w TVP Sport

Mecze Euro 2024 w TVP skomentują również m.in. Maciej Iwański i związany z Eleven Sports Mateusz Święcicki. Telewizja publiczna wysyła w sumie siedmiu komentatorów (mają występować z ekspertami).

Czytaj też: Reklamodawcy wracają do Telewizji Polskiej. "Spółka znajduje się na dobrym kursie"

Wszystkie mecze tegorocznego turnieju komentowane będą ze stadionów w Niemczech. Wśród ekspertów TVP Sport po raz pierwszy znalazł się Łukasz Piszczek, były reprezentant Polski i piłkarz Borussii Dortmund. 

Przy występach polskiej reprezentacji studio nadawane ma być ze stadionu. W bazie Polaków zainstaluje się czteroosobowa ekipa TVP.

Wszystkie 51 meczów transmitować będzie TVP Sport. Mają być one rozgrywane o godz. 15, 18 i 21. 31 spotkań obejrzeć będzie można również w TVP 1, z czego 22 wieczorne. W TVP 2 pokazanych zostanie 14 meczów.

Czytaj też: Polska Press poszukuje dziennikarzy i handlowców. Redakcje są otwarte na powroty

(KOZ, 17.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.