Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 10, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Majcher po wpisaniu do KRS jako likwidator PR: "Decyzja nie pozostawia złudzeń"

– Wpis do KRS potwierdził, że dotychczasowe działania KRRiT ws. abonamentu są bezprawne – komentuje Paweł Majcher (fot. materiały prasowe)

Paweł Majcher został wpisany jako likwidator Polskiego Radia w Krajowym Rejestrze Sądowym. – Wpis do KRS potwierdził, że dotychczasowe działania KRRiT ws. abonamentu są bezprawne – powiedział w rozmowie z "Presserwisem" Majcher.

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do KRS również postawienie spółki w stan likwidacji. Jednocześnie z rejestru wykreślona została była prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. Odwołała ją ze stanowiska rada nadzorcza, którą powołał 19 grudnia 2023 roku minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz.

Majcher: "Decyzje Świrskiego zagrażają realizowaniu misji"

– Decyzja sądu nie pozostawia złudzeń i jestem przekonany, że rozwiewa wszystkie wątpliwości szefa KRRiT – mówi "Presserwisowi" Paweł Majcher.

Czytaj też: Likwidator TVP chce od KRRiT 142 mln zł z abonamentu. Daje Świrskiemu trzy dni

– Wierzę, że spowoduje też jak najszybsze przekazanie należnych Polskiemu Radiu pieniędzy z abonamentu. Decyzje przewodniczącego Macieja Świrskiego zagrażają prawidłowemu realizowaniu misji publicznej. Wpis do KRS potwierdził, że dotychczasowe działania KRRiT ws. abonamentu są bezprawne – komentuje Majcher.

Wcześniej – pod koniec stycznia 2024 roku – sąd rejestrowy oddalił wniosek o wpis likwidacji. Agnieszka Kamińska publicznie nie odniosła się do decyzji sądu. Na naszą prośbę o komentarz nie odpowiedziała.

Paweł Majcher 19 grudnia został powołany na stanowisko prezesa Polskiego Radia. Po postawieniu spółki w stan likwidacji objął stanowisko jej likwidatora. 

W poniedziałek do KRS wpisany został również likwidator Telewizji Polskiej Daniel Gorgosz.

Czytaj też: Maciej Świrski jako szef KRRiT ukarał TVN za wulgarne słowo w "Szkle kontaktowym"

(KOZ, 10.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.