Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 12, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Materiał Renaty Kijowskiej z "Faktów" TVN najczęściej cytowany w 2023 roku

Na ustalenia Renaty Kijowskiej o pani Joannie inne media powoływały się 607 razy (screen: tvn24.pl)

W 2023 roku najczęściej cytowanym materiałem dziennikarskim, który jednocześnie osiągnął największy zasięg, był materiał Renaty Kijowskiej "Pani Joanna zażyła tabletkę poronną. Do szpitala przyjechali policjanci, zabrali jej laptop i telefon", wyemitowany 18 lipca w „Faktach” TVN – wynika z raportu „O tym się mówi” przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów i Radio Zet. W czołówce też publikacje dziennikarzy „Gazety Wyborczej” i Onetu.

Na ustalenia Renaty Kijowskiej inne media powoływały się 607 razy, a łączny zasięg wygenerowanych publikacji osiągnął niemal 100 mln potencjalnych kontaktów z przekazem.

Czytaj też: Powody odejścia Marka Balawajdera z RMF FM po 27 latach. "Próba ucieczki od kryzysu"

Drugie miejsce przypadło Michałowi Kokotowi z "Gazety Wyborczej". Jego artykuł z marca "»Wyborcza« ujawnia: Pegasus szpiegował lidera opozycyjnej kampanii do Senatu" o szpiegowaniu Pegasusem prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego cytowano 284 razy. Przełożyło się to na zasięg 54,3 mln potencjalnych kontaktów z przekazem.

Na trzecim miejscu znalazł się wrześniowy tekst Jacka Harłukowicza z Onetu "Premier mieszka w wilii swojej żony. Ujawniamy skrywany majątek Iwony Morawieckiej o ukrywanym majątku żony premiera Mateusza Morawieckiego". Powoływano się na niego 313 razy, a łączny zasięg tych przekazów Instytut Monitorowania Mediów oszacował na 49,3 mln potencjalnych kontaktów.

"Wawrzyk, Bollywood i specsłużby USA. Ujawniamy kulisy afery wizowej" to tytuł artykułu Andrzeja Stankiewicza z Onetu, który uplasował się na czwartej pozycji. Na informacje zawarte w tym tekście powoływano się 518 razy, co przełożyło się na zasięg 45,5 mln potencjalnych kontaktów z przekazem. Tuż za nim znalazł się cykl trzech publikacji również nawiązujących do tzw. afery wizowej, zapoczątkowany tekstem Wojciecha Czuchnowskiego i Pawła Wrońskiego pt. "Dymisja w MSZ po wizycie CBA. Kulisy odwołania Piotra Wawrzyka". Na ustalenia dziennikarzy "GW" powoływano się 434 razy, co przełożyło się na zasięg szacowany na liczbę 35,7 mln potencjalnych kontaktów.

Czytaj też: Radio Zet z wynikiem najlepszym od blisko 10 lat. Udział Trójki spadł do 2 proc.

Na kolejnych miejscach znalazły się materiały Mariusza Gierszewskiego i Radosława Grucy (Radio Zet/Radiozet.pl) "Mąż E. Witek 2 lata na OIOM-ie. »Moja mama mogła żyć, ale nie było dla niej miejsca«"; reportaż "Franciszkańska 3" Marcina Gutowskiego z TVN 24, "Afera w NCBiR. Taśmy prawdy i kulisy Partii Republikańskiej" dziennikarzy Onetu – Andrzeja Gajcego i Kamila Dziubki; "»Wyborcza« ujawnia: Agent Tomek w prokuraturze sypie Kamińskiego, Wąsika i propisowskich dziennikarzy" Wojciecha Czuchnowskiego ("Gazeta Wyborcza"). Roczny raport zamyka tekst Bianki Mikołajewskiej z Wirtualnej Polski pt. "Klub milionerów 2023. Prawie pół miliarda złotych dla 90 ludzi »Dobrej Zmiany«".

Press

Najczęściej cytowane materiały dziennikarskie w 2023 roku wg rankingu "O tym się mówi" (fot. materiały prasowe)

Raport IMM i Radia Zet "O tym się mówi" opracowano na podstawie monitoringu treści z prasy, radia, telewizji i portali internetowych. Przy liczeniu zasięgu nie były brane pod uwagę portale o charakterze agregatorów treści i multiplikacji przekazów, a także źródła własne danej grupy mediowej.

Czytaj też: SDP zmieni statut. Jolanta Hajdasz faworytką do zastąpienia Krzysztofa Skowrońskiego

(MAK, PR, 12.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.