Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 24, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Relacje z finału WOŚP wracają do TVP. Głównym nadawcą pozostaje TVN

Podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane będą środki na sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów (fot. Piotr Molęcki/East News)

Transmisje z 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która wraca do TVP po kilku latach przerwy, będą w niedzielę pokazywane m.in. w TVP 1, TVP 2 i TVP Polonia. Głównym nadawcą finału pozostaje TVN Warner Bros. Discovery.

W Jedynce przewidziano dziesięciominutową relację o 21.15. W Dwójce pojawią się pięciominutowe wejścia o 16.10 i 19.20 oraz dwudziestominutowe o 23.15, a w TVP Polonia – dziesięciominutowe o 18.05, 19 i 22.55 (w ramach "Tu Polonia"). Także już w sobotę program "Tu Polonia" będzie poświęcony finałowi WOŚP.

Relacje z finału znajdą się też w innych programach TVP, w tym informacyjnych.

PiS-owska TVP nie chciała WOŚP

Powrót relacji z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Telewizji Polskiej zapowiedział już w grudniu Tomasz Sygut, ówczesny prezes, a obecnie dyrektor generalny TVP. "Znów zagra tu największa na świecie orkiestra ludzkich serc pod batutą Jurka Owsiaka. Będzie pięknie i normalnie. Bardzo na Was liczę!" – stwierdził wtedy w liście do pracowników.

Czytaj też: Kamila Biedrzycka poprowadzi "Woronicza 17" w TVP Info, a Marek Czyż – "Forum"

W ostatnich latach TVP, kontrolowana przez Prawo i Sprawiedliwość, nie relacjonowała finałów WOŚP, ograniczając się do krótkich wzmianek na ich temat w serwisach informacyjnych. Rok temu "Wiadomości" TVP 1 poświęciły 31. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaledwie 13 sekund. Krótkie wzmianki o WOŚP znalazły się również w "Teleexpressie" TVP 1 i "Panoramie" TVP 2. Wiadomość o finale w "Teleexpressie" trwała 15 sekund, a w "Panoramie" – niecałe 10 sekund. Z kolei w styczniu 2017 roku w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP 1 z kurtki Arkadiusza Myrchy, posła KO, usunięto serduszko – symbol Orkiestry.

Głównym nadawcą finału pozostaje TVN Warner Bros. Discovery, który tradycyjnie przewidział wielogodzinne relacje w TVN 24 i wejścia antenowe w TVN i TTV. Anteny TVN głównym nadawcą są od 2017 roku. Wcześniej była nim TVP.

Podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane będą pieniądze na sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Czytaj też: Z "Pytania na śniadanie" TVP 2 znikają Kammel, Krzan, Kurzajewski i Cichopek

(MNIE, 24.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.