Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 09, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fox rozstaje się z jurorem i producentem talent show. Powodem zarzuty o molestowanie

Nigel Lythgoe o kontrowersyjnych sytuacjach zdążył zapomnieć, ale potencjalne ofiary nie zapomniały (fot. Wikipedia.org)

Nigel Lythgoe ustąpił ze stanowiska jurora w programie telewizji Fox "So You Think You Can Dance" po dwóch skargach o napaść na tle seksualnym.

Producent wykonawczy serialu stanął najpierw przed zarzutami zasiadającej razem z nim w jury piosenkarki Pauli Abdul. Do napaści miało dojść blisko 20 lat temu. W drugim pozwie dwie uczestniczki programu "All American Girl" również oskarżyły go o próbę pocałowania ich po imprezie podsumowującej sezon w 2003 roku.

Czytaj też: Piosenkarka Paula Abdul skarży producenta "Idola" o napaść seksualną

"Poinformowałem producentów o mojej decyzji o wycofaniu się z udziału w tegorocznym serialu. Zrobiłem to z ciężkim sercem, ale całkowicie dobrowolnie, ponieważ ten wspaniały program zawsze dotyczył tańca i tancerzy i na tym musi się skupić. W międzyczasie poświęcam się oczyszczeniu mojego imienia i przywróceniu reputacji" – zapowiedział producent.

74-letni Lythgoe jest jurorem programu "So You Think You Can Dance" od jego rozpoczęcia w 2005 roku. Premiera 18. sezonu w stacji Fox odbędzie się 4 marca. Jurorami będą Allison Holker i Maksim Chmerkovskiy, którym stacja musi teraz znaleźć partnera.

Paula Abdul, pracująca z Lythgoe również przy reality show "American Idol", we wniesionym pozwie zarzuca mu także znęcanie się i to, że z jego powodu otrzymywała niższe wynagrodzenie niż jurorzy mężczyźni.

Czytaj też: Prezenter francuskiej TF1 z formalnym zarzutem o gwałt. Są skargi 23 kobiet

(MAC, 09.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.