Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 23, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezenter francuskiej TF1 z formalnym zarzutem o gwałt. Są skargi 23 kobiet

Patrick Poivre d’Arvor to jedna z najbardziej znanych we Francji osobowości telewizyjnych (fot. Wikimedia Commons/Georges Seguin)

Znany francuski prezenter telewizyjny Patrick Poivre d'Arvor, mierzący się z zarzutami napaści i molestowania 23 kobiet, został formalnie objęty dochodzeniem w związku z podejrzeniem o gwałt.

Zgodnie z zarzutami w 2009 roku Patrick Poivre d'Arvor miał zmusić dziennikarkę Florence Porcel do seksu oralnego. W śledztwie jest mowa o rzekomym "gwałcie dokonanym przez osobę nadużywającą władzy na swoim stanowisku".

Patrick Poivre d’Arvor zaprzecza zarzutom

Poprzednie dochodzenie w sprawie Porcel zostało umorzone przez prokuratora w 2021 roku. W odpowiedzi wniosła ona pozew cywilny, a w tym tygodniu sędzia śledczy uznał, że uzasadnione jest postawienie zarzutów prezenterowi.

Czytaj też: Wojna w Gazie "najniebezpieczniejsza w historii". Zginęło już 68 dziennikarzy

W ramach pierwotnego śledztwa na policję zgłosiły się 23 kobiety, donosząc o przestępstwach na tle seksualnym, w tym gwałtach i molestowaniu w latach 1985-2015. Jednak tylko w sprawie Porcel doszło do oficjalnego dochodzenia.

76-letni obecnie Poivre d'Arvor zaprzecza wszystkim zarzutom. W kwietniu br. ogłosił, że podejmie kroki prawne przeciwko 16 kobietom w związku z "oszczerczymi donosami" i będzie walczyć o dobre imię. Do tej pory jednak nic w tych sprawach nie zrobił. Upiera się, że jego stosunki z kobietami odbywały się za obopólną zgodą.

Patrick Poivre d’Arvor, znany powszechnie jako PPDA, to jedna z najbardziej znanych we Francji osobowości telewizyjnych. Od 1987 roku był najważniejszym prezenterem głównego wydania dziennika telewizyjnego stacji TF1. Wcześniej pracował jako dziennikarz w radiu France Inter, w stacjach telewizyjnych Antenne 2 (obecnie France 2) i Canal+.

Czytaj też: Zdobywcy Pulitzera dołączają do pozwu przeciwko OpenAI i Microsoftowi

(MAC, 23.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.